اسرائیل دو انبار موشک و مواضع حزب الله در سوریه را بمباران کرد

دوشنبه, 3ام آبان, 1400
اندازه قلم متن

تصویر یکی از حملات هوایی اسرائیل به مواضع نیروهای وابسته به حکومت ایران در سوریه.

تصویر یکی از حملات هوایی اسرائیل به مواضع نیروهای وابسته به حکومت ایران در سوریه. 

هلیکوپترهای اسرائیل در سحرگاه امروز دوشنبه ٢۵ اکتبر سه موضع حزب الله لبنان از جمله دو انبار موشک را در  نزدیکی شهر البعث و مناطق جنوبی سوریه بمباران کردند. سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که این بمباران ضایعات مادّی به بار آورده است، اما، هنوز گزارشی دربارۀ تلفات احتمالی جانی آن در دست نیست.

مواضع بمباران شده بخشی از باصطلاح “جبهۀ حزب الله” علیه اسرائیل در منطقۀ جولان در خاک سوریه است. ارتش اسرائیل منظماً محوله‌های موشک‌های جمهوری اسلامی ایران را به مقصد حزب الله در خاک سوریه بمباران می‌کند. جمعه گذشته، نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در نشستی پنج ساعته در سوچی درباره سوریه و ایران بار دیگر بر ضرورت هماهنگی دو کشور به ویژه در جریان حملات اسرائیل به مواضع حکومت ایران در  خاک سوریه تأکید کردند.

همزمان با ملاقات نفتالی بنت و ولادیمیر پوتین، تهدیدها و تنش‌های لفظی میان اسرائیل و حکومت ایران بالا گرفت. آویگدور لیبرمن، وزیر دارایی اسرائیل، هر گونه توافق سیاسی برای متوقف کردن برنامۀ اتمی ایران را بی ثمر خواند و در عوض اقدام نظامی اسرائیل علیه تأسیسات اتمی ایران را اجتناب ناپذیر و قریب الوقوع دانست. در پاسخ، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، نیز تهدید کرد که پاسخ این کشور به حملۀ اسرائیل هزاران میلیارد دلار خسارت به این کشور وارد خواهد آورد.

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.