دادگاه انقلاب تهران؛ کامیار فکور به شلاق و حبس محکوم شد

چهارشنبه, 12ام آبان, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – کامیار فکور، فعال کارگری، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۵۰ ضربه شلاق، ۸ ماه حبس و ۱۵ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد. احکام صادره به مدت ۵ سال به حالت تعلیق درآمده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کامیار فکور، فعال کارگری به ۵۰ ضربه شلاق، ۸ ماه حبس و ۱۵ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.

بر اساس این حکم که طی روزهای اخیر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران و به ریاست قاضی محمود حاج مرادی صادر و ابلاغ شده است، آقای فکور از اتهام تبلیغ علیه نظام تبرئه و از بابت اتهامات نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و اخلال در نظم عمومی، به ۸ ماه حبس، ۵۰ ضربه شلاق و ۱۵ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده که احکام صادره به مدت ۵ سال به حالت تعلیق درآمده است.

همچنین پس از تعلیق حکم صادره این فعال کارگری به کسب مجوز از مقام قضایی برای سفر خارج کشور، شرکت در جلسات مشاوره برای کنترل هیجان و پرهیز از ناامیدی در موسسه روانشناسی ماوای قم، اعلام هرگونه تغییر شغل، اقامتگاه یا جابه‌جایی به مقام قضایی و همچنین خودداری از فعالیت اجتماعی و سیاسی در شبکه‌های اجتماعی ملزم شده است.

کامیار فکور در تاریخ ۶ شهریورماه امسال، جهت اخذ آخرین دفاعیات به شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین احضار شد. تنها چند ساعت پس از برگزاری دادگاه کامیار فکور، وی و شمار دیگری از فعالین کارگری توسط نهادهای امنیتی به صورت تلفنی تحت عنوان روشن شدن برخی از «ابهامات» و «خط قرمزها» احضار شدند.

آقای فکور روز یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ به همراه اسعد مفتاحی، کارگر اسنپ‌فود و اسماعیل گرامی، معلم بازنشسته در جریان تجمع کارگران، معلمان و بازنشستگان در مقابل وزارت کار توسط نیروهای امنیتی بازداشت و نهایتا در تاریخ ۲۷ اسفندماه همان سال با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.