نیما قاسمی به ۴ سال و ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شد

جمعه, 14ام آبان, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – نیما قاسمی، نویسنده و پژوهشگر فلسفه ساکن تهران، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۴ سال و ۸ ماه حبس محکوم شد. آقای قاسمی در تاریخ ۲۰ بهمن‌ماه سال ۹۹ توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت و ۲۳ اسفندماه همان سال با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نیما قاسمی، نویسنده و پژوهشگر فلسفه ساکن تهران، به ۴ سال و ۸ ماه حبس محکوم شد.

بر اساس این حکم که توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران صادر شده است، آقای قاسمی از بابت اتهام اجماع و تبانی علیه نظام به ۴ سال حبس و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به ۸ ماه حبس محکوم شده است. اتهامات مطروحه به این شهروند از بابت انتشار مطالبی است که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است.

در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، ۴ سال حبس تعزیری به عنوان مجازات اشد در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

 آقای قاسمی ۲۰ بهمن‌ماه ۹۹، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت و سپس به بند عمومی زندان اوین منتقل شد. ماموران در زمان بازداشت، اقدام به بازرسی منزل این شهروند کرده و شماری از وسایل شخصی او ازجمله لپتاپ و دست نوشته‌های وی را ضبط کرده و با خود برده‌ بودند.

این شهروند در تاریخ ۲۳ اسفندماه ۹۹، با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

نیما قاسمی، فارغ‌التحصیل مقطع دکتری رشته فلسفه از دانشگاه شهید بهشتی است. مقالاتی از آقای قاسمی در همین زمینه از او در نشریات منتشر شده است. از آثار او می‌توان به «سنخ‌شناسی تفکر فلسفی از منظر ارنست کاسیرر» در مجله «قلمیاران» اشاره کرد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.