ابتلا به ایدز کودکان کار ایران (زباله‌گرد و دستفروش) ۴۵ برابر متوسط کشور است

یکشنبه, 7ام خرداد, 1391
اندازه قلم متن

خبرگزاری ایلنا خبر داد: فرشید یزدانی، عضو هیئت مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان گفته است که بیش از ۴ درصد کودکان کار در ایران به ایدز مبتلا هستند، که این میزان ۴۵ برابر متوسط کشوری است.

آقای یزدانی بر مبنای نتایج تحقیقی که به سرپرسی دکتر مینو محرز انجام شده است، می‌گوید که میزان ابتلای کودکان زباله‌گرد و دستفروش به ایدز تقریبا به اندازه ابتلای زنان کارگر جنسی است.

بنا بر این تحقیق، ۶۰ درصد این کودکان تجربه استفاده از دخانیات، ۴۰ درصد آنها تجربه نوشیدن مشروبات الکلی و ۲۰ درصد نیز تجربه مصرف مواد مخدر را دارند.

آقای یزدانی می‌گوید: “متاسفانه نگاه انسانی در برخورد با این کودکان وجود ندارد و درباره آنان همان گونه تصمیم‌گیری می‌شود که در خصوص مبلمان شهری”.

او رشد تورم و بحران‌های اقتصادی را مهمترین عامل ورود کودکان به بازار کار می‌داند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

یک نظر

  1. چه نظری بدهم؟ اتفاق غیر انتظاری در کشور اشغال شده ام افتاده که نظیرش تا کنون اتفاق نیفتاده است؟ و یا مگر تا چه وقت این خبر در اذهان عمومی باقی میماند که در پی « مسببان » این واقعه غم انگیز در کشوری باشند که به اذعان حکومت در ۵ سال گذشته در امد ان نزدیک به ۵ میلیارد دلار در سال بوده است و تا اردیبهشت ماه امسال رقم کودکان کار در ان که به جای پشت نیمکت مدرسه نشستن مجبورند که روزها و شبهایشان را در کنار خیابانها بگذرانند به ۷/۵ میلیون نفر «‌تخمین » زده شده است که متاع انان به کشور بیماری خانمانسوز ایدز است که از « تجاوز » بالغان که بر انان انجام گرفته میباشد در زمانهائی که به جای خفتن در اغوش گرم پدر و مادر باید در کارتونها و در کنار خیابانها به سر ببرند تا محل کار همیشکیشان را مبادا کس دیگری اشغال کند! زمانها ئیکه * خدا * هم فریادهای درد تجاوز به انانرا * مثل الان * که نمیشنود نشنیده!!.! مگر ایا چه کسی هزاران نفر از * کودکان از همه جا بیخبری * که بر روی مینهای صدام دوانده شدند تا تکه تکه های بدنهای نحیفشان « پرچم اسلام در خطر!! خمینی دجال » را برافراشته نگه دارند و امثال رضائی و خمینی و دیگرانی که با هم « جام زهر » را نوشیدند تا به بهشت ۷۵ حوری نزدیکتر شوند دیگر به یاد میاورد؟.
    چه بنویسم؟ بنویسم خدا را شکر گذارم که در کشور من نیز اعلام شده که فرد و یا افرادی از دانشمندان ان برندگان جوائزی همچون نوبل و پولیتزر گشته اند! ( اسرائیل / رژیم اشغالگر – صیهونیستها – رژیم اپارتهاید و هزاران لقب با مایه و بی مایه که به ان میبندند ) در عرض ۶۶ سال عمر پر مخاطره خود نه تنها جان هیچ کودکی را به خطر بیسوادی و کشتن نینداخته بلکه تا این زمان دانشمندان ان موفق به دریافت ۱۱ جایزه نوبل در کنار جوائز ارزشمند دیگر جهانی شده اند.
    چه بنویسم؟
    داوید فاخری