انتشار اسناد بورسیه فرزندان صدرالدین شریعتی رییس سابق دانشگاه علامه طباطبایی توسط وزارت علوم

یکشنبه, ۲۱ام مهر, ۱۳۹۲
اندازه قلم متن

vezarat-olum

شرق: روز گذشته تارنمای «انتخاب» اقدام به انتشار اسنادی کرد که نشان می‌دهد وزارت علوم اقدام به بورسیه فرزندان«صدرالدین شریعتی» رییس سابق دانشگاه «علامه طباطبایی» کرده است.

در دو نامه‌ای که از سوی تارنمای «انتخاب» منتشر شده است، «سیدحسام‌الدین شریعتی» فرزند «سیدصدرالدین» و «نفیسه‌سادات شریعتی» دیگر فرزند سیدصدرالدین معرفی شده‌اند که صلاحیت آنها در هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی مطرح و صلاحیت عمومی آنها به‌عنوان بورسیه وزارت علوم مورد تایید قرار گرفته است.

مساله‌ای که حواشی تازه‌ای نسبت به نحوه مدیریت صدرالدین شریعتی در دانشگاه علامه و «کامران دانشجو» در وزارت علوم ایجاد کرده است. پیش از این نیز بحث‌ها در رابطه با جذب ۱۰۵عضو هیات‌علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی از آنجایی آغاز شد که صدرالدین شریعتی رییس سابق دانشگاه علامه‌طباطبایی در آخرین روزهای فعالیت دولت دهم، طی نامه‌ای از وزیر علوم درخواست کرد که با عضویت ۱۰۵عضو هیات‌علمی جدید در این دانشگاه موافقت کند.

پس از آن کامران دانشجو در آخرین روزهای فعالیت خود با صدور نامه‌ای موافقت اصولی خود را با عضویت ۱۰۵عضو هیات‌علمی در این دانشگاه اعلام کرد؛ ۱۰۵نفری که در بین آنها نام کسانی همچون سیدمحمدحسین صدر، فرزند شهاب‌الدین صدر، مهرداد بذرپاش نماینده مجلس، طلوع ملاباشی فرزند محمود ملاباشی معاون دانشجویی کامران دانشجو، مهدی صیادشیرازی فرزند شهید علی صیادشیرازی و زهره عبدخدایی فرزند محمدهادی عبدخدایی به چشم می‌خورد.

با این حال تارنمای انتخاب در گزارش خود آورده است: «در حالی‌که صدها هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی و فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌ها در انتظار عضویت در هیات‌ علمی به سر می‌برند، مدارک و مستندات نشان می‌دهد طی دولت‌های نهم و دهم چندین‌هزارنفر از افراد، بدون عبور از رقابت کنکور به‌عنوان بورسیه دکترا پذیرفته شده و پس از آن به‌عنوان عضو هیات علمی پذیرفته می‌شوند.» «انتخاب» در گزارش خود همچنین آورده است: «در میان دو رییس عزل‌شده صدرالدین شریعتی رییس معزول دانشگاه علامه طباطبایی بیشترین خبرسازی را برای تخریب دولت انجام داده است و تعداد زیادی از استادان محترم دانشگاه علامه را متهم به مفاسد اخلاقی کرده است. این در حالی است که مستندات نشان می‌دهد که صدرالدین شریعتی تنها ظرف حدود دوماه دو فرزند خود نفیسه و حسام را به‌عنوان بورسیه وزارت علوم درآورده و اقدامات لازم برای عضویت آقازاده وی در دانشگاه علم‌ و صنعت نیز انجام شده است.»


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.