تعویق ۶ ماه حقوق ۱۲۰ کارگر کشتی‌سازی اروندان در سال جاری

دوشنبه, 22ام مهر, 1392
اندازه قلم متن

keshti-sazi

پرداخت ۴ ماه حقوق و سایر مزایای قانونی کارگران در سال ۹۰ نیز به تأخیر افتاده است./ به تازگی ۱۵ کارگر قراردادی این شرکت کشتی سازی نیز به دلیل آنچه افزایش مشکلات مالی شرکت ذکر شده است تمدید قرارداد نشده‌اند.

یک فعال کارگری در خوزستان از تاخیر ۶ ماهه حقوق ۱۲۰ کارگر شاغل در کشتی سازی اروندان در سال جاری و تأخیر ۴ ماه حقوق و سایر مزایای قانونی مربوط به سال ۹۰ این کارگران خبر داد.

«مصطفی نظری»، نماینده محوری کانون شورای اسلامی کار در شهرهای آبادان، خرمشهر و اروند رود در این باره به ایلنا گفت: در شش ماهی که از سال جاری گذشته است، کارگران تنها ۴ ماه به صورت مساعده مبالغی را دریافت کرده‌اند و به این ترتیب مابقی حقوق ماههای فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد و شهریور به کارگران کشتی سازی اروندان پرداخت نشده است.

به گفته این فعال کارگری در منطقه، به تازگی ۱۵ کارگر قراردادی این شرکت کشتی سازی نیز به دلیل آنچه «افزایش مشکلات مالی شرکت» ذکر شده است تمدید قرارداد نشده‌اند و پس از بیکاری این ۱۵ کارگر، باقی کارگران نیز نگران از دست دادن شغل‌شان هستند.

نظری با بیان اینکه شرکت کشتی سازی اروندان از شرکتهای تحت پوشش شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) است، گفت: کشتی سازی اروندان در اسفند سال ۸۸ براساس مصوبه هیات وزیران بابت رد دیون به سازمان تامین اجتماعی واگذار شد و در ‌‌نهایت در دی ماه ۹۱ از طریق این سازمان به زیرمجموعه آن یعنی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) تحویل شده است.

این فعال کارگری عدم حمایت مالی سازمان تامین اجتماعی از این شرکت را به عنوان چالش اساسی تولید و کارگران نام برد و گفت: منابع مالی این شرکت باید هر چه سریع‌تر از سوی مسئولان سازمان تامین اجتماعی و شستا تامین شوند تا شاهد تعطیلی این کارگاه و بیکاری کارگرانش نباشیم.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.