حکم ۳۰ ماه زندان و ۸۰ ضربه شلاق نرگس محمدی «در زندان اوین به او ابلاغ شده است»

چهارشنبه, 26ام آبان, 1400
اندازه قلم متن

نرگس محمدی، فعال مدنی و سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر در ایران

نرگس محمدی، فعال مدنی و سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر در ایران

تقی رحمانی، فعال سیاسی ساکن پاریس و همسر نرگس محمدی، روز چهارشنبه ۲۶ آبان خبر داد که این فعال مدنی پس از بازداشت در مراسم سالگرد ابراهیم کتابدار به زندان اوین منتقل شده و در تماس تلفنی گفته است، حکم ۳۰ ماه زندان و (۸۰ ضربه) شلاق به او ابلاغ شده است.

آقای رحمانی در توئیتر نوشت پس از آن‌که نرگس محمدی گفت اجازه نمی‌دهد او را شلاق بزنند و در برابر حکم شلاق مقاومت می‌کند، تماس تلفن قطع شد.

نزدیکان خانم محمدی، فعال حقوق بشر، روز سه‌شنبه از ضرب‌وشتم و بازداشت او بر سر مزار ابراهیم کتابدار، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۱۳۹۸، خبر داده بودند.

آرش صادقی، فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق، هم روز چهارشنبه در توئیتی نوشت که نرگس محمدی در حال حاضر در سلول انفرادی بند دو-الف یا همان بند امنیتی اطلاعات سپاه پاسداران در زندان اوین در بازداشت به سر می‌برد.

نرگس محمدی از ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ جهت گذراندن دوران محکومیت خود به زندان انتقال یافت و ۱۶ مهرماه ۹۹ با استفاده از قانون کاهش مجازات حبس از زندان زنجان آزاد شد.

خانم محمدی در پرونده جدیدی که طی ماه‌های اخیر علیه او گشوده شد، به‌دلیل اتهام‌هایی چون «تبلیغ علیه نظام»، «تحصن در دفتر زندان»، «تمرد از ریاست و مقامات زندان» و «تخریب شیشه‌ها» و «افترا» در مورد اتهام شکنجه‌گری و ضرب و جرح به «۸۰ ضربه شلاق، ۳۰ ماه حبس تعزیری و دو فقره پرداخت مالی» محکوم شده است.

نرگس محمدی اوایل مهرماه امسال جهت اجرای حکم محکومیت جدید خود به دادسرای اوین احضار شده بود. این فعال مدنی و سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر در ایران، روز چهارم مهر اعلام کرد که از این حکم «سرپیچی» خواهد کرد.

او با انتشار یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود تاکید کرد، «چنان‌چه با اعمال زور او را به زندان بازگردانند به اعتراض از داخل زندان ادامه خواهد داد».

این فعال مدنی مدت‌هاست که از حق داشتن گذرنامه، خروج از کشور و دیدار با دو فرزندش که ساکن فرانسه هستند، محروم است.

با استفاده از توئیتر و گزارش‌های رادیو فردا/ آ.ت/ ک.ر

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.