به کمک اطلاعاتی اسرائیل، آمریکا ساعت‌ها پیشتر از حملۀ پهپادی ایران به پایگاه التنف مطلع شد

جمعه, 28ام آبان, 1400
اندازه قلم متن

به کمک اطلاعاتی اسرائیل، آمریکا ساعت‌ها پیشتر از حملۀ پهپادی ایران به  پایگاه التنف مطلع شد

حملۀ پهپادی ایران علاوه بر تأسیسات نیروهای آمریکایی ساختمان‌های نیروهای مخالف رژیم سوریه را هدف گرفته بود. © مشرق نیوز

روزنامۀ آمریکایی نیویورک تایمز نوشت که به کمک اطلاعاتی اسرائیل، نیروهای آمریکایی توانستند در بیستم اکتبر گذشته پیش از حملۀ تلافی‌جویانۀ پهپادی ایران نیروهای خود را از پایگاه التنف در سوریه خارج کنند. دولت آمریکا حملۀ پهپادی ایران را عمدی و هماهنگ‌شده و به قصد کشتن نیروهای آمریکایی در این پایگاه اعلام کرده است.

“نیویورک تایمز” در گزارش خود نوشته است که حملۀ پهپادی ایران علاوه بر تأسیسات نیروهای آمریکایی ساختمان‌های نیروهای مخالف رژیم سوریه را هدف گرفته بود.

به نوشتۀ نیویورک تایمز کلیه نیروهای آمریکایی ساعاتی پیش از این حمله با کمک سرویس های اطلاعاتی اسرائیل پایگاه التنف را ترک کردند.  

به گفتۀ منابع آمریکایی و اسرائیلی این حمله جزئی از جنگ پنهان اسرائیل و جمهوری اسلامی ایران و واکنشی از سوی این کشور به تلافی بمباران های مداوم مواضع ایران در سوریه توسط ارتش اسرائیل بوده است.

در حملۀ بیستم اکتبر گذشته هیچیک از سربازان آمریکایی به یاری اطلاعاتی اسرائیل کشته یا زخمی نشدند، اما، این اولین بار بود که حکومت ایران به تلافی حملات اسرائیل علیه ایران، نیروهای آمریکایی را نیز هدف گرفت. در این حمله پنج پهپاد انتحاری با طراحی ایران به روی پایگاه آمریکایی در سوریه پرتاب شد، اما، حکومت ایران پهپادها را از خاک این کشور پرتاب نکرد.

در سوم نوامبر گذشته ارتش اسرائیل انبار مهمات و تجهیزات شبه نظامیان وابسته به حکومت ایران و برخی مواضع ارتش سوریه را در اطراف دمشق بمباران کرد.

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.