زخمی شدن دو کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی نوسود

جمعه, 5ام آذر, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – شامگاه پنج‌شنبه ۴ آذر، در پی تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی نوسود واقع در استان کرمانشاه، دو کولبر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، شامگاه پنج‌شنبه ۴ آذرماه ۱۴۰۰، تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی نوسود، منجر به زخمی شدن دو کولبر شد.

هویت این کولبران پوریا ویسی ۴۰ ساله و فریاد ویسی عنوان شده است.

در این گزارش آمده است، این کولبران که بدون اخطار قبلی مورد شلیک نیروهای نظامی قرار گرفته و از ناحیه پا زخمی شده اند. جهت رسیدگی پزشکی به یکی از مراکز درمانی انتقال یافتند.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، در این گزارش قتل ۳۶ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۹ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی ثبت شده است.

لازم به ذکر است که ۹ کولبر دیگر نیز به واسطه شرایط اقلیمی و جغرافیایی مانند سرمازدگی و سقوط از ارتفاع دچار حادثه شدند که از این تعداد ۴ کولبر زخمی شدند و ۵ کولبر جان باختند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.