قیمت گاز برای برخی مشترکان در ایران حدود چهار برابر افزایش یافت

جمعه, 5ام آذر, 1400
اندازه قلم متن

بر اساس آیین‌نامه جدیدی که ۲۶ آبان تصویب شد و از اول آذر اجرا می‌شود، هزینه قبض برخی «مشترکان پرمصرف» نسبت به قبل سه تا چهار برابر خواهد شد.

در جدولی که خبرگزاری تسنیم آن را منتشر کرده، مشترکان گاز بسته به میزان مصرف ماهانه‌شان به ۱۲ گروه تقسیم شده‌اند و بر اساس آیین‌نامه جدید، هزینه مشترکان دو رتبه آخر (۱۱ و ۱۲) سه تا چهار برابر خواهد شد.

به نوشته تسنیم، هزینه مشترکان گروه‌های یک تا سه تغییر نخواهد کرد اما افزایش قیمت از رتبه چهار و با ۸ درصد افزایش آغاز می‌شود.

مسئولان شرکت ملی گاز ایران پیش از این گفته بودند به طور متوسط میزان مصرف گاز ۷۵ درصد مشترکان در سه پله اول قرار دارد و مصرف گاز ۲۵ درصد از مشترکان نیز در گروه‌های چهارم تا دوازدهم است.

به نوشته تسنیم، با ابلاغ مصوبه جدید یک‌چهارم از مشترکان گاز کشور در بخش خانگی باید منتظر افزایش هزینه قبض‌های خود باشند.

بر اساس آیین‌نامه جدید، هزینه مشترکان رتبه پنج نیز ۲۴ درصد افزایش خواهد یافت و افزایش دیگر رتبه‌ها هم صعودی خواهد بود؛ به گونه‌ای که هزینه مشترکان رتبه ۹ بیش از دو برابر خواهد شد.

همچنین هزینه مشترکان رتبه ۱۰ بیش از ۱۶۳ درصد رتبه مشترکان ۱۱ بیش از ۲۲۲ درصد و رتبه مشترکان ۱۱ بیش از ۳۱۳ درصد افزایش خواهد یافت.

پیش از این مقامات وزارت نفت از احتمال کمبود گاز در زمستان خبر داده بودند.

از: ایران اینترنشنال 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.