زخمی شدن دو کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی نوسود

جمعه, 12ام آذر, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۱۱ آذرماه، در پی تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی نوسود واقع در استان کرمانشاه، دو کولبر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز پنجشنبه ۱۱ آذرماه ۱۴۰۰، دو کولبر در پی تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی نوسود، زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، نیروهای نظامی بدون اخطار قبلی این دو کولبر را به همراه گروهی از کولبران مورد شلیک مستقیم قرار داده‌اند.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: یکی از کولبران زخمی در حین شلیک نیروهای نظامی از ارتفاع سقوط و از ناحیه سر به شدت زخمی شده است.

این دو کولبر پس از این حادثه جهت سیر مراحل درمانی به بیمارستان منتقل شده‌اند.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطثق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران؛ ویژه سال ۲۰۲۰ به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، در این گزارش قتل ۳۶ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۹ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی ثبت شده است.

لازم به ذکر است که ۹ کولبر دیگر نیز به واسطه شرایط اقلیمی و جغرافیایی مانند سرمازدگی و سقوط از ارتفاع دچار حادثه شدند که از این تعداد ۴ کولبر زخمی شدند و ۵ کولبر جان باختند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.