مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

یکشنبه, 14ام آذر, 1400
اندازه قلم متن

 

 

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز شنبه ۱۳ آذرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر در شهرهای اصفهان، قزوین و زابل حین انجام کار دچار حادثه شدند. در این حوادث ۳ کارگر مصدوم و ۲ تن دیگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، طی روزهای گذشته، دو پاکبان در اصفهان حین انجام کار دچار حادثه شدند.

شهردار اصفهان در این خصوص گفت: این حادثه به علت سرعت بالای یک وانت پیکان و برخورد با ماشین حمل زباله شهرداری، که پاکبانان پشت آن مشغول انجام وظیفه بودند رخ داده و موجب مصدومیت دو تن از پاکبانان شد.

علی قاسم زاده افزود: در این حادثه یکی از پاکبانان مصدوم شده و هم اکنون در بیمارستان بستری است و پاکبان دیگر نیز امروز شنبه ۱۳ آذرماه جان خود را از دست داد.

مصدومیت ۲ آتش نشان در قزوین

به گزارش رکنا، روز جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰، دو آتش نشان در قزوین حین عملیات اطفای حریق دچار حادثه شدند.

سرپرست عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین در این رابطه گفت: عصر روز گذشته طی تماس با سامانه ۱۲۵ از وقوع حریق در یک مغازه فروش لوازم ورزشی مطلع شدیم و بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۷ و ایستگاه‌های ۲، ۵ و ۶  بلافاصله در محل حاضر شدند.

رضا امیری خسرو بیگی افزود: در این حادثه ۲ تن از آتش‌نشانان به علت سقوط از ارتفاع به شدت مصدوم و به بیمارستان شهید رجایی اعزام شدند.

مرگ یک کارگر در زابل

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، امروز شنبه ۱۳ آذرماه ۱۴۰۰، یک کارگر در حین انجام کار در شرکت جهاد نصر زابل دچار حادثه شده و جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش هویت این کارگر، غلام گرگیج عنوان شده است.

گفته می‌شود این کارگر هنگام کار با میکسر دچار سانحه شده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.