اعتصاب غذای جمعی از زندانیان سیاسی در زندان ارومیه

یکشنبه, 21ام آذر, 1400
اندازه قلم متن

 

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۲۱ آذرماه، چهل و هفت تن از زندانیان بند سیاسی زندان ارومیه دست به اعتصاب غذا زدند. این اقدام در اعتراض به دستور رئیس زندان مبنی بر انتقال ساکنین بند سیاسی به بند جدید بدون امکانات و فضای کافی، صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰، چهل و هفت تن از زندانیان بند سیاسی زندان ارومیه دست به اعتصاب غذا زدند.

اعتصاب غذای این زندانیان در اعتراض به دستور رئیس زندان مبنی بر جابجایی آن ها به بند دیگری صورت گرفته است. این بند که شرایط آن بسیار نامناسب توصیف شده، فاقد امکانات و فضای کافی است.

به گفته یکی از نزدیکان یک زندانی محبوس در ان بند، رئیس زندان به زندانیان اعلام کرده که تا دو هفته آینده به این بند تازه ساخت و فوق امنیتی منتقل خواهند شد و پس از انتقال روزانه تنها دو ساعت به آن ها زمان هواخوری داده می شود.

با وجود بروز بسیاری از مشکلات جسمی و روحی که این اقدام اعتراضی به همراه دارد و تا سالها اثرات آن بر زندگی افراد باقی می ماند، بسیاری از زندانیان در ایران به عنوان آخرین راه برای رسیدن به خواسته‌هایشان دست به اعتصاب غذای اعتراضی می‌زنند. بسیاری از این اعتصاب‌ها در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات پرونده، مراعات نشدن حقوق زندانی و یا بازداشتی و بلاتکلیفی‌های بلندمدت صورت می گیرد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.