احمد زیدآبادی به دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان احضار شد

دوشنبه, 22ام آذر, 1400
اندازه قلم متن

 

خبرگزاری هرانا – احمد زیدآبادی، روزنامه‌نگار و زندانی سیاسی سابق طی ابلاغیه‌ای به شعبه ۵ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان احضار شد. از آقای زیدآبادی خواسته شده تا در تاریخ ۷ دیماه در این شعبه حاضر شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، احمد زیدآبادی، روزنامه‌نگار و زندانی سیاسی سابق طی ابلاغیه‌ای به دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان احضار شد.

بر اساس این ابلاغیه که طی روزهای اخیر صادر شده است، از احمد زیدآبادی خواسته شده تا در تاریخ ۷ دیماه ۱۴۰۰ در شعبه ۵ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان حاضر شود. احضار آقای زیدآبادی با شکایت سپاه صاحب‌الزمان، ودجا چهار صد و بیست هفت هزار و چهار صد و سی و چهار و سازمان اطلاعات سپاه اصفهان به اتهام افترا و نشر اکاذیب صورت گرفته است.

این پرونده به دنبال اطلاع رسانی احمد زیدآبادی در خصوص تماس تلفنی اطلاعات سپاه تهران و ممانعت از حضور او در مراسم‌هایی در دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه اراک به مناسبت ۱۶ آذر ۱۳۹۸ (روز دانشجو) صورت گرفته است. به گفته آقای زیدآبادی همزمان با وی از ساجد سهرابی دبیر انجمن دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان و یونس صابری دبیر انجمن دانشجویی دانشگاه اراک نیز به دلیل صدور بیانیه‌ و توضیح دلیل لغو برنامه شکایت شده است.

احمدزیدآبادی پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های خود سابقه بازداشت و محکومیت دارد. وی ساعاتی پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و نهایتا در اردیبهشت‌ماه ۹۴ با پایان دوره محکومیت از زندان آزاد و بدون وقفه به شهرستان گناباد برای اجرای حکم تبعید فرستاده شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.