“روسیه در حساس‌ترین لحظات مذاکرات وین، به خامنه‌ای خنجر زد”

چهارشنبه, 24ام آذر, 1400
اندازه قلم متن

نماینده روسیه: سانتریفیوژهای ایران باید نابود، منتقل یا پلمپ شوند

العربیه – میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی وین، ضمن «حساس» قلمدادکردن پرونده سانتریفیوژهای ایران گفت، این سانتریفیوژها می‌باید نابود، منتقل و یا تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران پلمپ شوند.

 

کنایه مذاکره کننده روسیه به ایران

اولیانوف مذاکره کننده ارشد مسکو در توئیتی از جلسه غیررسمی هیات های روسیه و چین با امریکا در وین خبر داد و نوشت: مذاکرات وین ادامه دارد؛ نشست غیررسمی سه جانبه روسیه، چین و آمریکا. همانطور که می بینید روس ها در کنار آمریکایی ها نشسته اند، اما هیچ پیامد سیاسی ندارد.

اولیانوف همچنین در توییت دیگری نوشته بود: آقای باقری کنی درست می گوید. دیپلماسی یک خیابان دو طرفه است. همه شرکت کنندگان در مذاکرات وین باید این را در نظر داشته باشند. البته من این حرف ها را اول از همه به خودم می گویم. سایر همتایانم در روند مذاکرات بر سر احیای برجام، خودشان در این باره تصمیم خواهند گرفت.

علی باقری کنی گفته بود: بعضی بازیگران به جای دیپلماسی واقعی به عادت مقصرنمایی خود پافشاری می‌کنند. ما سریعا پیشنهادهای‌مان را ارائه کردیم و به نحوی سازنده و منعطف تلاش کردیم تا اختلافات کم شود. دیپلماسی، خیابانی ۲طرفه است. اگر اراده‌ای برای جبران خطای مقصر باشد، راه برای توافق خوب سریع هموار می‌شود.

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.