تداوم بازداشت و بلاتکلیفی رسول بداقی در زندان اوین

جمعه, 26ام آذر, 1400
اندازه قلم متن

 

خبرگزاری هرانا – رسول بداقی، بازرس کانون صنفی معلمان و عضو شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان، علیرغم گذشت ۶ روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی به سر می‌برد. آقای بداقی در تنها تماس تلفنی خود پس از بازداشت، از انتقال خود به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز جمعه ۲۶ آذرماه ۱۴۰۰، رسول بداقی، بازرس کانون صنفی معلمان و عضو شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان، علیرغم گذشت ۶ روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت و بیخبری به سر می‌برد.

آقای بداقی در تنها تماس تلفنی خود پس از بازداشت، از انتقال خود به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین خبر داده است. او در این تماس تلفنی اظهار داشته است: «نمی‌دانم کجا هستم اما به من گفته‌اند، ۲۰۹ است.»

رسول بداقی روز شنبه ۲۰ آذرماه، توسط ماموران وزارت اطلاعات در منزل شخصی خود بازداشت شد. نیروهای امنیتی در زمان بازداشت، ضمن ضرب و شتم آقای بداقی و تفتیش منزل وی، تمامی وسایل ارتباطی او و نیز تلفن همراه همسرش را ضبط کرده و با خود بردند.

تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این فعال صنفی معلمان اطلاعی در دسترس نیست.

رسول بداقی پیشتر نیز به واسطه فعالیت‌های صنفی خود سابقه بازداشت توسط نهادهای امنیتی را داشته است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.