زندان زاهدان؛ انتقال یک زندانی جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی و اعدام یک زندانی در زندان دستگرد اصفهان

دوشنبه, 29ام آذر, 1400
اندازه قلم متن

 

زندان زاهدان؛ انتقال یک زندانی جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی

امروز دوشنبه ۲۹ آذرماه، یک زندانی در زندان زاهدان که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، جهت اجرای حکم به یکی از سلول های انفرادی این زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، امروز دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰، یک زندانی در زندان زاهدان جهت اجرای حکم اعدام به یکی از سلول ها انفرادی این زندان منتقل شد.

هویت این زندانی زبیر براهویی، ۲۳ ساله، متاهل، پدر یک فرزند خردسال و ساکن زاهدان عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، وی که تاکنون در بند ۴ زندان زاهدان به سر می برد، در سال ۹۷ از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر بازداشت و در سال ۹۸ توسط دادگاه انقلاب کرمان به اعدام محکوم شده بود.

اعدام یک زندانی در زندان دستگرد اصفهان

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۲۸ آذرماه، حکم یک زندانی زن که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود در زندان دستگرد اصفهان به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، بامداد روز یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰، یک زندانی زن در زندان دستگرد اصفهان اعدام شد.

هویت این زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، فاطمه اصلانی اهل شهر سهرفروزان عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “فاطمه اصلانی حدود ۹ سال پیش به اتهام قتل همسرش بازداشت شده بود. او متهم بود که به همراه یکی از نزدیکانش که عاشق هم بودند، قصد کشتن همسرش را داشته است. فاطمه در دادگاه گفته بود که بی‌گناه است، اما کسی که همسر او را به قتل رسانده بود از ایران خارج شده بود و فاطمه را بجایش اعدام کردند”.

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانی از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی (۸ اکتبر ۲۰۲۰ تا ۹ اکتبر ۲۰۲۱) دستکم ۲۶۶ شهروند اعدام شدند و ۹۰ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۳ کودک-مجرم اشاره کرد.

بنا بر همین گزارش بیش از ۸۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.