اجرای حکم اعدام سه زندانی در زندان های خرم آباد و عادل آباد شیراز

شنبه, 4ام دی, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – سحرگاه سه شنبه ۳۰ آذرماه، حکم دو زندانی که پیشتر از بابت اتهامات قتل و محاربه به اعدام محکوم شده بودند، در زندان مرکزی خرم آباد به اجرا درآمد. همچنین مورخ ۲۷ آذر ماه، یک زندانی دیگر که از بابت اتهام محاربه به اعدام محکوم شده بود، در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰، دو زندانی در زندان مرکزی خرم آباد اعدام شدند.

هویت این زندانیان حسن میرکرمی و اردوان فلاحوند توسط هرانا احراز شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: آقایان میرکرمی و فلاحوند که پیشتر از بابت اتهامات قتل و محاربه از طریق راهزنی توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شده بودند، تا پیش از اجرای حکم در بندهای به ترتیب ۲ و ۱ زندان مرکزی خرم آباد نگهداری می شدند و به مدت ۸ سال تجمل حبس کردند.

همچنین سازمان حقوق بشر ایران از اعدام یک زندانی دیگر در سحرگاه روز شنبه ۲۷ آذرماه در زندان عادل آباد شیراز خبر داد.

هویت این زندانی که پیشتر در سال ۹۱ بازداشت و از بابت اتهام محاربه به دلیل اقدامات مسلحانه به اعدام محکوم شده بود، هادی شهریاری، ملقب به “هادی خان” از طایفه شش بلوکی ایل قشقایی عنوان شده است.

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانیان از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی (۸ اکتبر ۲۰۲۰ تا ۹ اکتبر ۲۰۲۱) دستکم ۲۶۶ شهروند اعدام شدند و ۹۰ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۳ کودک-مجرم اشاره کرد.

بنا بر همین گزارش بیش از ۸۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.