جاده های ناایمن؛ مرگ ۱۰ کارگر و مصدومیت ۱۳ تن در پی وقوع تصادف زنجیره ای

یکشنبه, 5ام دی, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۴ دی‌، در پی تصادف اتوبوس حامل کارگران میدان نفتی یادآوران با چند دستگاه خودرو دیگر در محور اهواز به خرمشهر، تمامی ۱۰ سرنشین این اتوبوس شامل کارگران و راننده آن جان خود را از دست دادند. این حادثه که علت وقوع آن ناایمن بودن محور مذکور عنوان شده، مصدومیت ۱۳ تن دیگر را نیز در پی داشته که حال دو تن از مصدومان وخیم گزارش شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، روز شنبه ۴ دی‌ماه ۱۴۰۰، در پی تصادف اتوبوس حامل کارگران میدان نفتی یادآوران شرکت تهران افرا با چند دستگاه خودرو دیگر در محور ناایمن اهواز به خرمشهر، تمامی ۱۰ سرنشین این اتوبوس شامل کارگران و راننده آن جان خود را از دست دادند.

بر اساس اعلام رئیس پلیس راه خوزستان طی این حادثه ۱۳ تن دیگر نیز دچار مصدومیت شده‌اند که حال عمومی دو نفر از مصدومان وخیم گزارش شده است.

رضا دولتشاهی در این خصوص عنوان کرد: ۸ نفر از کارگران جانباخته در این حادثه به سردخانه اهواز و ۲ نفر دیگر به خرمشهر انتقال یافتند؛ بعلاوه ۱۳ مصدوم این حادثه نیز به بیمارستان‌های اهواز و خرمشهر منتقل شدند.

همچنین نماینده آبادان علت وقوع این حادثه را نا ایمن بودن محور مذکور و تک باند بودن جاده‌های حوزه انتخابیه خود عنوان کرد و گفت: به وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی به جاده‌های این منطقه فرصت ۱۰ روزه‌ داده شده و اگر در این مدت شاهد اقدام جدی نباشیم، استیضاح وزیر راه و شهرسازی را مطرح خواهیم کرد.

مجتبی محفوظی ادامه داد: جاده‌های ما که ترانزیتی هم است و در بین میدان‌های نفتی و از روی سفره‌های نفت می‌گذرد، همچنان تک بانده است و این موضوع باعث شده که ما هر ماه شاهد بروز حوادث تلخ منجر به فوت باشیم.

در پی وقوع این رویداد، در مراسم کارگران جان باخته در دهستان دارخونین واقع در بخش مرکزی شهرستان شادگان در استان خوزستان و بر اساس ویدیو های منتشر شده در فضای مجازی، حضور نیروهای انتظامی و امنیتی مشاهده می شود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.