جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات هیراد پیربداقی برگزار شد

چهارشنبه, 8ام دی, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات هیراد پیربداقی، فعال کارگری، امروز چهارشنبه ۸ دی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. آقای پیربداقی در تاریخ ۱۵ آبان‌ماه همراه با ضرب و شتم بازداشت و روز جمعه ۳ دیماه از بازداشتگاه وزارت اطلاعات به بند عمومی زندان اوین منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات هیراد پیربداقی، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ایمان افشاری برگزار شد.

آقای پیربداقی در تاریخ ۱۶ آبان‌ماه در خصوص اتهام اجتماع و تبانی مورد تفهیم اتهام قرار گرفته بود اما تا لحظه تنظیم این گزارش از مصادیق اتهام این شهروند اطلاعی در دست نیست.

هیراد پیربداقی به همراه عسل محمدی در تاریخ ۱۵ آبان‌ماه با ضرب و شتم بازداشت شده و منزل آنان مورد تفتیش نیروهای امنیتی قرار گرفت.

آقای پیربداقی از زمان بازداشت تا تاریخ ۳ دی ماه در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین در کنار زندانیان متهم به جرائم عمومی نگهداری و سپس به بند عمومی زندان اوین منتقل شد.

پیشتر آقای پیربداقی طی یک تماس تلفنی با خانواده خود از پایان روند بازجویی‌ها خبر داده و به نقل از نیروهای امنیتی گفته بود که به زودی با قرار وثیقه ۸۰۰ میلیون تومانی آزاد برای او صادر خواهد شد. با این وجود از آزادی این فعال کارگری ممانعت شد.

در تاریخ ۲۰ آبان‌ماه نیز عسل محمدی به یکی از سلول‌های عمومی بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل و نهایتا در تاریخ ۱ آذرماه با تودیع قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد. آخرین جلسه بازپرسی عسل محمدی فعال کارگری، روز سه شنبه ۳۰ آذرماه، در شعبه دوم دادسرای اوین برگزار شد.

هیراد پیربداقی و عسل محمدی در تاریخ ۱۴ آبان‌ماه به همراه ۸ تن از فعالین مدنی دیگر با حضور در دفتر قضایی نسبت به نگهداری متهمان در سلول‌های انفرادی اعلام شکایت کردند.

هیراد پیربداقی پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز خود و دفاع از حقوق کارگران سابقه بازداشت و محکومیت داشته‌ است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.