وحید بنی عامریان و پویا قبادی مجموعا به ۲۰ سال حبس و تبعید محکوم شدند

پنجشنبه, 9ام دی, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – وحید بنی عامریان و پویا قبادی، دو زندانی سیاسی که دوران محکومیت خود را به ترتیب در زندان اوین و زندان تهران بزرگ سپری می‌کنند، توسط دادگاه انقلاب تهران هر یک به ۱۰ سال حبس تعزیری و تبعید محکوم شدند. 

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران،  دادگاه انقلاب تهران وحید بنی عامریان و پویا قبادی را به حبس و تبعید محکوم کرد.

بر اساس این حکم که توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران و ریاست قاضی محمد مقیسه صادر و ابلاغ شده است، هر یک از آنها به ۱۰ سال حبس تعزیری و تبعید محکوم شدند. آنها در این پرونده به تخریب اموال عمومی و هواداری از “سازمان مجاهدین خلق” متهم شده‌اند. به گفته بابک پاکنیا وکیل دادگستری، دادگاه اتهام محاربه را که پیشتر مطرح شده بود وارد ندانسته است.

جلسه نخست دادگاه رسیدگی به اتهامات این افراد مهرماه امسال در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. آقایان قبادی و بنی عامریان هر یک به صورت جداگانه به ترتیب برای اواخر آبان‌ماه و ۱۹ آذرماه امسال به این شعبه اعزام شدند اما وکلای مدافع آنان به دلیل نقص در پرونده درخواست رسیدگی مجدد کرده‌ بودند.

این شهروندان پیشتر در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و پس از ۴ ماه با پایان مراحل بازجویی به بند عمومی زندان اوین منتقل شدند. آقای قبادی آبان‌ماه ۹۸ از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد. آقای بنی عامریان نیز در بند ۴ زندان اوین بسر می‌برد.

آقایان بنی عامریان و قبادی پیشتر نیز در پرونده ای مشترک توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه هر کدام از بابت اتهامات اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور، توهین به رهبری و فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شدند. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس برای هر یک قابل اجرا است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.