باز هم اعدام: حبیب الله گلپری‌پور اعدام شد

شنبه, ۴ام آبان, ۱۳۹۲
اندازه قلم متن

habib-golparipour

سایت ملیون ایران: به گفته رئیس قوه فضائیه (!) اعدام یکی از “ارزش” (!) های جمهوری اسلامی است. این بیان از طرف هیچ مرجع جمهوری اسلامی تا کنون رد نشده است.  تا این رژیم هست، اعدامها ادامه دارد. جنایت در این نظام  همه زمینه ها را فرا گرفته است و رژیم جنگی هولناک را علیه شهروندان بی دفاع ایران ادامه میدهد. 

به گزاش کمیته گزارشگران حقوق بشر، حبیب الله گلپری‌پور، زندانی سیاسی کرد، نیمه شب دیروز جمعه، ساعت ۱۲ شب در زندان ارومیه اعدام شد. به گزارش کمیته کزارشگران حقوق بشر، حبیب الله گلپری‌پور که پیش‌تر به اتهام محاربه و ارتباط با گروه‌های سیاسی کرد بازداشت شده بود سرانجام اعدام شد.

آقای گلپری‌پور، متولد ۱۳۶۳ سنندج، در تاریخ ۵ مهرماه ۸۸ در زمان خروج از شهر مهاباد مورد بازداشت نیروهای امنیتی درآمد و ماه‌های در سلول‌های انفرادی جهت اعتراف تحت شدید‌ترین شکنجه‌ها قرار گرفت و پس از آن نیز بار‌ها نسبت به شکنجه شدن که به گفته خود وی تا سرحد مرگ بوده است اعتراض کرده بود.

حبیب الله گلپری‌پور در تاریخ ۲۴ اسفند ۸۸ در دادگاه انقلاب شهر مهاباد به ریاست قاضی حدادی به اعدام محکوم شد که حکم عیناً در دادگاه تجدید نظر تایید شد. وی از آن زمان در انتظار اجرای حکم بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.