فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در زنجان و آذرشهر/ وقوع حادثه در معدن جان یک کارگر را گرفت

سه شنبه, 14ام دی, 1400
اندازه قلم متن

 

خبرگزاری هرانا – طی روز یک شنبه و دوشنبه ۱۳ دی‌ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر در شهرهای زنجان و تبریز حین انجام کار دچار حادثه شدند. در این حوادث ۱ کارگر جان خود را از دست دادد و ۴ کارگر دیگر مصدوم شدند. همچنین کارگر یکی از معادن منطقه گلسار ساوجبلاغ، به دلیل سقوط سنگ جان باخت. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، فرمانده انتظامی ساوجبلاغ از فوت یک کارگر معدن به دلیل سقوط سنگ در حین کار در منطقه گلسار ساوجبلاغ خبر داد.

علی سلیمانی با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر فوت یک کارگر معدن در حین کار در یکی از معادن منطقه گلسار، بلافاصله عوامل کلانتری ۱۲ برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

وی افزود: با حضور ماموران در محل حادثه مشخص شد که یکی از کارگران معدن در حین کار به دلیل سقوط سنگ از روی تسمه نقاله بر روی سرش در دم جان خودش را از دست داده است.

مرگ یک کارگر در زنجان

به گزارش رکنا، فرمانده انتظامی شهرستان زنجان از فوت نگهبان ۶۲ ساله بر اثر نشت گاز مونواکسید کربن در یک چادر نگهبانی ساختمان نیمه کاره خبر داد.

داود مرسلی  در این خصوص گفت: روز گذشته بر اساس اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک مورد گازگرفتگی در شهر زنجان، ماموران انتظامی و عوامل اورژانس ۱۱۵ در محل حاضر شدند.

وی افزود: با حضور ماموران و عوامل اورژانس در محل، مشخص شد که بر اثر نشت گاز مونو اکسید کربن توسط اجاق گاز تک شعله، متاسفانه نگهبان ۶۲ ساله در داخل چادر نگهبانی ساختمان نیمه‌کاره‌ای فوت شده است.

مصدومیت ۴ کارگر در آذرشهر

به گزارش مهر، سخنگوی اورژانس استان آذربایجان شرقی از حریق در کارگاه کپسول مایع در جاده آذرشهر، مقابل کبریت سازی تبریز خبر داد.

وحید شادی نیا گفت: حریق در کارگاه کپسول مایع در دیزل آباد مقابل کارخانه کبریت سازی سه دستگاه آمبولانس اورژانس را به محل حادثه کشاند.

وی افزود: این حادثه ساعت ۲٠:٠۳ امشب به مرکز اورژانس اطلاع داده شد.

شادی نیا گفت: براساس اطلاعات اولیه چهار مصدوم به بیمارستان سینا انتقال یافت و عملیات اطفا حریق ادامه دارد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.