مصدومیت ۱۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار در شهرهای مختلف

پنجشنبه, 16ام دی, 1400
اندازه قلم متن

 

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۱۵ دی‌ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۱۴ کارگر از جمله یک آتش نشان در شهرهای تبریز، اصفهان و ماهدشت طی حوادثی حین انجام کار دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایسنا، مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز از مصدوم شدن یک کارگر بر اثر ریزش آوار در کوی آشتاب این شهر خبر داد.

سیامک نوروزی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: دقایقی پیش در اثر ریزش آوار ساختمانی در حال تخریب از سوی کارگران در کوی آشتاب تبریز، کارگر ساختمانی دچار مصدومیت شد.

وی افزود: این کارگر ۳۵ ساله به هنگام کار در این کارگاه ساختمانی در اثر ریزش آوار ساختمانی، محبوس و مصدوم شده بود که با تلاش تیم امدادی آتش نشانی تبریز، امداد رسانی ‌شد و جهت مداوا در اختیار عوامل اورژانس قرار گرفت.

مصدومیت ۱۲ کارگر در ماهدشت

به گزارش ایلنا، سخنگوی اورژانس کشور از آتش سوزی در کارخانه کارتن سازی پشت بیمارستان دکتر شریعتی در ماهدشت کرج خبر داد.

مجتبی خالدی، درباره جزئیات این حادثه گفت: یک مورد آتش سوزی در کارخانه کارت‌سازی در پشت بیمارستان دکتر شریعتی در البرز-ماهدشت-کوچه احمدی در ساعت۱۳:۲۸ به سامانه اورژانس کشور اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه بلافاصله ۵ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام‌ شد، ادامه داد: ۷ نفر از مصدومان به بیمارستان منتقل و ۵ نفر نیز در محل درمان شده اند.

مصدومیت یک آتش نشان در اصفهان

به گزارش مهر، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از آتش‌سوزی گسترده در پمپ بنزین خاتون آباد خبر داد.

فرهاد کاوه آهنگران اظهار داشت: این حادثه ساعت ۱۹ و ۴۳ دقیقه به مرکز فرماندهی عملیات آتش نشانی اصفهان گزارش شده است.

وی با بیان اینکه تقریباً نیروهای امدادی از همه ایستگاه‌های آتش نشانی در اصفهان برای امدادرسانی به این حادثه اعزام شدند، گفت: تانکر ۲۰۰۰۰ لیتری بنزین در حال تخلیه سوخت به مخزن اصلی بنزین دچار حادثه شد که اگر حضور و اقدام به موقع آتش نشانان نبود فاجعه‌ای بزرگ به بار می‌آمد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه با سرعت عمل بسیار عالی آتش نشانان اصفهان اطفا شد، افزود: آتش پاد دوم مطلبی مدیرعامل، آتش پاد دوم ایوبی معاون عملیات و تعدادی از مدیران ارشد عملیاتی در محل حریق حضور یافتند.

وی تصریح کرد: یکی از آتش‌نشانان در این حادثه از ناحیه چشم آسیب سطحی دید که به مرکز درمانی منتقل شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.