اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی به‌دلیل حمایت از تجمع کارگران پتروشیمی منحل شد

پنجشنبه, 16ام دی, 1400
اندازه قلم متن

جمهوری اسلامی ، اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی را به‌دلیل حمایت از خواست‌های تجمع کارگران پتروشیمی منحل کرد.

به گزارش ایلنا، «اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی بندر ماهشهر و بندر امام» در ارتباط با رسیدگی به وضعیت کارگران پتروشیمی رجال و تعطیلی این اتحادیه، بیانیه‌ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است:

«اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی بندر ماهشهر و بندر امام» تنها تشکل کارگری این شهرستان در جریان تجمع نیروهای پتروشیمی رجال است. این انتظار وجود داشت تا اتحادیه در جلسه کمیسیون کارگری شهرستان بندر امام حضور داشته باشد ولی صبح روز سیزدهم دی ماه، خبر تعلیق این اتحادیه به دبیر اجرایی خانه کارگر اعلام شد.

حمایت از کارگران منجر به تعطیلی اتحادیه

ابراهیم پیرایش دبیر اجرایی خانه کارگر بندر امام، در ارتباط با این بیانیه‌ توضیح داد: دبیر کمیسیون کارگری که دبیری شورای تامین شهرستان را هم برعهده دارد، صبح روز دوشنبه (سیزدهم دی ماه) در یک تماس تلفنی؛ مصوبه شورای تامین مبنی بر تعطیلی اتحادیه را اعلام کرد.

وی ادامه داد: از ایشان خواستم تا این موضوع را به صورت کتبی اعلام کند اما به دلیل اینکه دبیر شورای تامین در این بازه زمانی در شهر اهواز بود، اعلام خبر تعطیلی اتحادیه به صورت کتبی را به زمان دیگر موکول کرد. بر اساس وظیفه‌ای که برعهده داشتم، این خبر را به اعضای هیات مدیره اعلام کردم.

دبیر اجرایی خانه کارگر بندر اظهار کرد: هنگامی که دبیر اتحادیه از این اقدام غیرقانونی مطلع شده بود، مانند دیگر اعضای اتحادیه این موضوع را پیگیری کرد که در نتیجه این بیانه صادر شد. اتحادیه بدون هیچ چشم‌داشتی از کارگران شرکت پتروشیمی حمایت می‌کند.

کارگران پتروشیمی مطالبات متعددی دارند. بهره‌مندی از تشکل کارگری، در عین حال، کارگران خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل براساس الزامات قانونی هستند. پرداخت معوقات جمعه‌کاری و تعطیل‌کاری، پرداخت پاداش پرسنل نفت، پرداخت ودیعه مسکن، تسهیلات و مزایای انگیزشی و تهیه مسکن و منازل شرکتی، از دیگر خواسته‌های این کارگران است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.