اتاق بازرگانی: حذف یکباره‌ی ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو آسیب سنگینی به بیمه‌ها می‌زند

جمعه, 17ام دی, 1400
اندازه قلم متن

جلیل کاربخش راوری، نایب رییس کمیسیون مالیات، کار و تامین اجتماعی اتاق بازرگانی گفت که دولت باید ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو را حفظ کند یا پلکانی افزایش دهد و‌ در صورت حذف آن بیمه‌ها توان انجام تعهدات خود را ندارند.

کاربخش راوری هشدار داد که قطع ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو آسیب سنگینی به بیمه‌ها خواهد زد و بیمه‌ها هم توانایی انجام تعهدات خود نسبت به بیمه‌شدگان را نخواهند داشت.

نایب رییس کمیسیون مالیات، کار و تامین اجتماعی اتاق بازرگانی ایران با انتقاد به سیاست‌های ارزی دولت گفت: از اول نباید نرخ ۴۲۰۰ تومانی اعمال می‌شد چرا که قیمت غیرواقعی بود، بعد از آن هم باید به صورت پلکانی و به تدریج حذف می‌شد نه امروز که فاصله بین نرخ ترجیحی با نرخ بازار به حدود ۲۴ هزار تومان رسیده است.

وی افزود که بیمه‌های خصوصی، تامین اجتماعی و بیمه خدمات کشوری وضعیت به شدت نامطلوبی دارند و از آنجا که دولت بدهی‌ خود به این بیمه‌ها را پرداخت نکرده، وضعیت آنها مناسب نیست.

کاربخش راوری با تاکید بر لزوم تقویت بیمه‌ها در شرایط فعلی، گفت: دولت قطعا باید از درآمد ناشی از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به صندوق‌های بیمه‌ کمک کند اما نه به اندازه‌ای که در لایحه بودجه دیده شده چراکه این میزان کافی نیست.

از: ایران اینترنشنال 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.