ممانعت از آزادی «موقت» سعدا خدیرزاده، شهروند اهل پیرانشهر، به‌رغم بارداری و هشدار پزشکان

چهارشنبه, 22ام دی, 1400
اندازه قلم متن

سعدا خدیرزاده، شهروند اهل پیرانشهر از توابع آذربایجان غربی (عکس از سایت کردپا)

رادیوفردا

سعدا خدیرزاده، شهروند اهل پیرانشهر، که از سه ماه پیش در بازداشت نیروهای امنیتی به سر می‌برد، به‌رغم شرایط ویژه دوران بارداری و بیماری‌های زمینه‌ای از دسترسی به مراقبت‌های پزشکی محروم مانده است.

گزارش‌ها حاکی است که خانم خدیرزاده در زمان بازداشت، یک ماهه باردار بوده است.

پایگاه خبری «هه‌نگاو» که به پوشش موارد نقض حقوق بشر در مناطق کردنشین ایران می‌پردازد، روز چهارشنبه ۲۲ دی‌ در گزارشی هشدار داد که بنابر گواهی پزشک متخصص، جان سعدا خدیرزاده و سلامتی جنین چهار ماهه او در خطر است.

این سایت می‌نویسد خانم خدیرزاده همزمان از درد شدید دیسک کمر و بیماری قلبی رنج می‌برد. با وجود گواهی پزشکان متخصص در این زمینه، بازپرس پرونده و مسئولان زندان مرکزی ارومیه با درخواست آزادی موقت او حتی با قرار وثیقه مخالفت کرده‌اند.

 

به گزارش «هه‌نگاو»، این شهروند ۳۲ ساله که هم‌اکنون در بند زنان زندان مرکزی ارومیه نگهداری می‌شود، علاوه‌بر عدم دسترسی به مراقبت‌های پزشکی ویژه دوران بارداری، طی سه ماه گذشته از حق مشاوره و دسترسی به وکیل نیز محروم مانده است.

نیروهای امنیتی اداره اطلاعات پیرانشهر روز ۲۲ مهر امسال، سعدا خدیرزاده را «بدون ارائه برگه قضایی» بازداشت و دو روز بعد، به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ارومیه منتقل کردند.

هنوز از دلایل بازداشت این شهروند و اتهام‌های احتمالی در پرونده او، اطلاعی در دست نیست.

با استفاده از وب‌سایت هه‌نگاو، هرانا و توییتر/ آ.ت/ ک.ر

به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.