آزادی موقت یک فعال زیست‌محیطی کرد از زندان مرکزی سنندج

چهارشنبه, 22ام دی, 1400
اندازه قلم متن

استان‌وایر- یک منبع مطلع به ایران‌وایر خبر داد که «آمانج قربانی»، فعال زیست‌محیطی اهل شهرستان کامیاران از توابع استان کردستان با تودیع قرار وثیقه از زندان مرکزی سنندج آزاد شده است.

به گفته این منبع آگاه آمانج قربانی، عصر امروز چهارشنبه ٢٢دی ماه ١۴٠٠، پس از تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی به طور موقت از زندان مرکزی سنندج، مرکز استان کردستان آزاد  شده است.

این فعال زیست‌محیطی عصر روز سه‌شنبه ٣٠ آذر١۴٠٠، پس از احضار به اداره اطلاعات شهرستان کامیاران بازداشت شده و پس از چهار روز در چهارم دی ماه ١۴٠٠ نیز برای ادامه مراحل بازجویی به بازداشت‌گاه شهرام‌فر وزارت اطلاعات در سنندج منتقل شده بود.»

به گفته این منبع مطلع، به نظر می‌رسد علت بازداشت  آمانج قربانی، شرکت در مراسم ختم «حیدر قربانی»، زندانی سیاسی کرد در شهرستان کامیاران باشد که روز یک‌شنبه ٢٨ آذر در زندان مرکزی سنندج اعدام شد.

آمانج قربانی، علاوه بر عضویت در «انجمن دفاع از محیط زیست زاگرس»، کارمند اداره حفاظت محیط زیست کامیاران و به عنوان محیط‌بان در این نهاد دولتی مشغول خدمت بوده است.

آمانج قربانی، در سال ١٣٩٧ نیز توسط نیروهای امنیتی استان کردستان به اتهام همکاری با احزاب مخالف نظام بازداشت و به تحمل ٣ ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم شده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.