بیش از ۱۵ ماه بلاتکلیفی سه زندانی عقیدتی- سیاسی اهل سنت

یکشنبه, 5ام آبان, 1392
اندازه قلم متن

حسین قادری، یوسف مرادی و آزاد سقزی بیش از ۱۵ ماه است که در زندان بسر می‌برند و هنوز شعبه دادگاه رسیدگی به پرونده ایشان نیز تشکیل نشده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسین قادری و آزاد سقز اهل جوانرود و یوسف مرادی اهل سرپل ذهاب تابستان سال ۱۳۹۱ توسط نهادهای امنیتی بازداشت و پس از گذراندن ۶ ماه در سلول انفرادی اداره اطلاعات به زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند.

یک منبع مطلع در این مورد به گزارشگر هرانا گفت: “این سه زندانی سنی مذهب با وجود گذشت بیش از ۱۵ ماه بصورت بلاتکلیف در زندان نگهداری می‌شوند و تاکنون به دادگاه احضار نشده‌اند. حتی شعبه رسیدگی کننده به پرونده ایشان نیز تا این لحظه مشخص نشده است.”

وی در ادامه گفت: “بازداشت‌های طولانی مدت مبلغین مذهبی اهل سنت یکی از شیوه‌های سرکوب این اقلیت به حساب می‌آید. نهادهای امنیتی مبلغین را بدون هیچ مدرکی بازداشت می‌کنند و چند سال در زندان نگه می‌دارند و در آخر که هیچ اتهامی نمی‌توانند به متهم وارد کنند وی را تبرئه می‌کنند. طی ماه گذشته ۲۰ دانشجوی اهل سنت بعد از ۱۹ ماه بلاتکلیفی تبرئه شدند. ولی تاوان این پژمرده شدن جان انسان‌ها را چه کسی می‌دهد.”


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.