معوقات مزدی کارگران شهرداری اصفهان

چهارشنبه, 29ام دی, 1400
اندازه قلم متن

 

خبرگزاری هرانا – کارگران خدمات شهری اصفهان از تعویق در پرداخت مطالبات مزدی خود خبر داده و اعلام کردند با یک روز غیبت سه روز از حقوق و یا بیمه ما کسر می شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران خدمات شهری اصفهان می‌گویند: ما معمولا حقوق‌های خود را ۵۰ روزه دریافت می‌کنیم. برای ما معوقات مزدی کاملا طبیعی است.

نیروهای خدمات شهری منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان، از مشکلات خود گفتند. به گفته‌ی این نیروها؛ پیمانکار با کارگران، قرادادهای یک ماهه می‌بندد و به بهانه‌های مختلف حقوق کمی به آن‌ها پرداخت می‌کند.

این کارگران می‌گویند: خیلی از کارگران هر ماه به بهانه‌های مختلف کسری حقوق دارند. گاهی ما به خاطر یک روز غیبت، سه روز کسری حقوق می‌خوریم. یک روز غیبت می‌کنیم اما سه روز بیمه برایمان رد نمی‌شود یا سه روز از حقوقمان کم می‌شود یا سه روز از عیدی و سنوات کم می‌شود و…

به گفته‌ی آن‌ها؛ کارگران حق استفاده از مرخصیِ استحقاقی خود را ندارند و اگر روزی به هر دلیلی نتوانند سر کار حاضر شوند، تبعات بسیاری برای آن‌ها دارد. همکاری داشتیم که پدرش فوت کرده اما اجازه رفتن به مرخصی به او ندادند.

آن‌ها می‌گویند: ما معمولا حقوق‌های خود را ۵۰ روزه دریافت می‌کنیم. به گفته‌ی کارگران؛ معوقات مزدی برای کارگران پیمانکاری منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان کاملا طبیعی است.

کارگران شهرداری اصفهان می‌گویند: پیمانکار از تعداد کمی نیرو اسفاده می‌کند و فشار کار را بر کارگران وارد می‌کند. مثلا در قراردادی که شهرداری با پیمانکار بسته، قید شده ۸۰ نیرو استفاده شود اما پیمانکار ۵۰ نیرو می‌آورد تا سود بیشتری به جیبش برود.

آن‌ها می‌‎گویند: قبلا در یک منطقه ۹ نفر بودند اما الان در همان منطقه سه نفر هستند و کار زیاد بین همان سه نفر تقسیم شده است.

به گفته‌ی این نیروها؛ بارها به شهرداری و امور شهری و شورای شهر مراجعه کرده‌ایم. چند ماه به شهرداری مراجعه  و مشکلات خود را مطرح کردیم اما آب از آب تکان نخورد. مسئولان آمدند و با ما حرف زدند و حتی در دفتری مشکلات ما را نوشتند اما نه تنها مشکلات ما حل نشد بلکه از حقوقمان بیشتر کم شد.

این کارگران می‌گویند: اعتراض که می‌کنیم به جای اینکه وضعیتمان بهتر شود، بدتر می‌شود. به ما می‌گویند اوضاع همین است اگر نمی‌خواهید بروید.

به گفته‌ی این کارگران؛ دست کارگران پیمانکاری به جایی بند نیست و کسی از آن‌ها حمایت نمی‌کند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.