محمدتقی فلاحی جهت اجرای حکم حبس بازداشت شد

چهارشنبه, 29ام دی, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – محمدتقی فلاحی، دبیرکل کانون صنفی معلمان تهران، جهت اجرای حکم حبس بازداشت و راهی زندان اوین شد. آقای فلاحی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده بود و این حکم در دیوان عدالت به شش ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانون صنفی معلمان ایران، امروز چهارشنبه ۲۹ دی ماه ۱۴۰۰، محمدتقی فلاحی، دبیرکل کانون صنفی معلمان تهران، بازداشت و راهی زندان اوین شد.

محمدتقی فلاحی مردادماه ۹۹ در مرحله بدوی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری به دو سال حبس تعزیری محکوم شده بود. حکم وی توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی سید احمد زرگر عینا تایید شد و در نهایت در دیوان عدالت به شش ماه حبس تعزیری کاهش یافت.

پیشتر کانون صنفی معلمان ایران و ۶۰۰ نفر از معلمان شاغل و بازنشسته کشور با انتشار بیانیه هایی جداگانه اعتراض خود را نسبت به حکم حبس این فعال صنفی، اعلام کرده بودند.

آقای فلاحی در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۹۸، همزمان با روز معلم، در پی حضور در تجمع اعتراضی فرهنگیان در مقابل مجلس شورای اسلامی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد. وی نهایتا ۶ روز پس از بازداشت، در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۹۸ با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از این زندان آزاد شد.

این فعال صنفی معلمان پیشتر نیز در تاریخ ۱۹ بهمن ۹۸، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و روز یکشنبه ۲۷ بهمن‌ماه همان سال، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. او نهایتا مردادماه ۹۸ در این پرونده به تحمل ۸ ماه حبس تعزیری و ۱۰ ضربه شلاق محکوم شد که اجرای این حکم به مدت ۳ سال تعلیق شده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.