خودکشی استاد دانشگاه کاشان به دلیل مشکلات مالی؛ کانون صنفی: کارد به استخوان رسیده

یکشنبه, 3ام بهمن, 1400
اندازه قلم متن

کانون صنفی اساتید دانشگاه بوعلی همدان با اشاره به خودکشی جواد صفری، استاد دانشگاه کاشان، به دلیل عدم دریافت پاداش بازنشستگی، این موضوع را زنگ خطری درباره وضعیت آموزش عالی در ایران دانست و گفت کارد به استخوان اساتید رسیده است.

روز جمعه محمود صادقی، نماینده سابق مجلس، در توییتر خبر داد که جواد صفری، استاد دانشکده شیمی دانشگاه کاشان، به دلیل مشکلات مالی در مقابل دانشجویان خودکشی کرده و جان باخته است.

کانون صنفی اساتید دانشگاه بوعلی همدان در اطلاعیه‌ای که روز شنبه منتشر شد نوشت دلیل خودکشی این استاد عالی شیمی عدم پرداخت پاداش بازنشستگی به او بوده است.

اطلاعیه این کانون با اشاره به اینکه «مدت‌هاست دست‌هایی با همدستی صداوسیما تلاش در بدنام کردن اساتید دانشگاه دارند» تاکید کرده است: «خیرخواهان کشور فریاد می‌کشند به اوضاع آموزش عالی و معیشت اساتید رسیدگی کنید، اما دریغ از یک گوش شنوا.»

علاوه بر اعتراضات معلمان و فرهنگیان که ماه‌هاست ادامه دارد، تشدید فشارها بر استادان دانشگاه در ماه‌های اخیر نیز خبرساز بوده است.

در تازه‌ترین مورد، محمد فاضلی و آرش اباذری، دو استاد جامعه‌شناسی و فلسفه علم، از دانشگاه‌های بهشتی و شریف اخراج شدند و مقام‌های وزارت علوم از تصمیم هیات‌های اجرایی جذب دفاع کردند.

اطلاعیه کانون صنفی اساتید دانشگاه بوعلی همچنین به محدودیت‌های ایجادشده برای اساتید اشاره کرده که تلاش برای لغو احکام تمام‌وقت ویژه، سقف‌دار کردن حقوق و پاداش بازنشستگی، و سختگیری‌های بی مورد در جذب استادان از جمله آنها است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.