آمار رسمی کرونا در ایران؛ شناسایی نزدیک به ۱۷ هزار مبتلای جدید، افزایش ابتلا در کودکان

جمعه, 8ام بهمن, 1400
اندازه قلم متن

صدای آمریکا

همزمان با افزایش موارد روزانه ابتلا به کرونا در ایران، یک عضو ستاد مقابله با کرونا درباره کمبود تخت‌های آی‌سی‌یو برای کودکان و بزرگسالان در بیمارستان‌ها هشدار داد.

به گزارش وزارت بهداشت ایران در روز جمعه، ۸ بهمن در یک شبانه‌روز گذشته ۲۳ نفر دیگر جان خود را بر اثر کرونا از دست دادند و نزدیک به ۱۷ هزار بیمار جدید شناسایی شد.

به این ترتیب مجموع جان‌باختگان بر اثر کرونا در ایران به ۱۳۲ هزار و ۳۵۶ نفر و مجموع کل بیماران مبتلا به ۶ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۴۵۲ نفر رسید.

آمار رسمی کرونا در حالی به‌ صورت روزانه از سوی وزارت بهداشت ایران اعلام می‌شود که مسئولان سازمان نظام پزشکی پیشتر آمار واقعی را سه تا چهار برابر این آمار اعلام کرده‌اند.

در همین حال احمد طباطبایی، کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به روند تصاعدی مبتلایان به کرونا در پی شیوع گسترده امیکرون در ایران گفت که ممکن است با موضوع کمبود تخت‌های آی سی یو مواجه شویم که این کمبود در رابطه با بزرگسالان و کودکان وجود دارد.

آقای طباطبایی در ادامه گفت که آمار ابتلا به امیکرون در کودکان به دلیل انجام نشدن واکسیناسیون «مقداری بیشتر» است و میزان مراجعه این گروه سنی به مراکز درمانی افزایش یافته است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.