وکیل مدافع: کیوان صمیمی به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شد

جمعه, 8ام بهمن, 1400
اندازه قلم متن
 
کیوان صمیمی، کنشگر مدنی و سیاسی زندانی

رادیو فردا

وکیل کیوان صمیمی پس از چند روز بی‌خبری از وضعیت موکلش در پی جابه‌جایی‌های مکرر بین زندان‌های البرز و اوین گفت که او سرانجام به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شده است.

مصطفی نیلی، وکیل این کنشگر سیاسی و مدنی زندانی، شامگاه پنج‌شنبه، هفتم بهمن، در توییتی اعلام کرد که موکلش با او تماس گرفته و اعلام کرده است که سه‌شنبه شب بعد از این که دادیار اجرای احکام کرج حاضر به پذیرفتن او در زندان‌های استان البرز نشده‌ به زندان رجایی‌شهر منتقل شده و اکنون در قرنطینه این زندان است.

 

آقای نیلی روز چهارشنبه در توئیتی نوشته بود که موکلش صبح سه‌شنبه از زندان اوین تماس گرفته و اعلام کرده که به زندان اوین بازگردانده شده، اما عصر همان روز او را از اوین خارج کردند و بعد از آن تاکنون تماسی با خانواده و وکلا نداشته ‌است.

به گفته این وکیل، آقای صمیمی پیشتر گفته بود که دلیل بازگشتش به اوین، مخالفت دادیار اجرای احکام کرج با نگهداری او در ندامتگاه مرکزی کرج بوده، اما اجرای احکام دادسرای مقدس به استناد رای خلاف قانون شعبه ۵۴، اصرار بر تبعید ایشان به کرج داشته است.

در روزهای گذشته گزارش‌هایی از احتمال تبعید شدن آقای صمیمی از زندان اوین منتشر شده بود.

او در تماسی از قرنطینه زندان مرکزی کرج-قبل از انتقال به اوین- گفته بود که قرار است او را به بند یک، محل نگهداری افراد متهم به قتل، منتقل کنند و تهدید کرده بود که در صورت اجرایی شدن این تصمیم دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

این فعال سیاسی خواستار انتقال به بند مخصوص زندانیان سیاسی در اوین شده بود.

کیوان صمیمی، سردبیر نشریه ایران فردا و عضو کانون نویسندگان ایران، از آذر سال گذشته در شرایط همه‌گیری کرونا در ایران برای گذراندن محکومیت دو ساله خود به زندان اوین منتقل شد.

اتهام او «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» عنوان شده که مربوط به حضور این فعال مدنی در تجمع اعتراضی روز جهانی کارگر در برابر ساختمان مجلس در اردیبهشت‌ ۱۳۹۸ بوده است.

کانون نویسندگان ایران در روزهای گذشته با انتشار اطلاعیه‌ای دلیل تبعید آقای صمیمی را نامه او در پی جان باختن بکتاش آبتین، عضو دیگر کانون نویسندگان و زندانی سیاسی اعلام کرد و این رخداد را «قتل شبه‌عمد» خواند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.