بازداشت دو شهروند کُرد توسط اداره اطلاعات پیرانشهر و مریوان

دوشنبه, 11ام بهمن, 1400
اندازه قلم متن

 

استان‌وایر- به گفته منابع «ایران‌وایر»، «مرادرسول مامه‌رش»، اهل شهرستان پیرانشهر از توابع استان آذربایجان‌غربی و «کارزان رضایی»، اهل شهرستان مریوان از توابع استان کردستان، توسط اداره اطلاعات این دو شهرستان بازداشت شده‌اند.

عصر امروز دهم بهمن‌ماه ١۴٠٠ یک منبع نزدیک به خانواده مامه‌رش، با اعلام این خبر به ایران‌وایر گفت: «مرادرسول مامه‌رش، ٩ بهمن‌ماه ١۴٠٠ بدون ارایه حکم قضایی در روستای «پسوه» از توابع شهرستان پیران‌شهر توسط نیروهای امنیتی وابسته به اداره اطلاعات این شهر بازداشت شده است.»

این منبع آگاه همچنین اشاره کرد، به رغم پیگری‌های مکرر خانواده مرادرسول مامه‌رش، نیروهای امنیتی تاکنون درباره علت بازداشت و اتهاماتی که به این شهروند کرد نسبت داده شده توضیحی نداده‌اند.

بر اساس خبری که شامگاه امروز ١٠ بهمن١۴٠٠، به دست ایران‌وایر رسیده، کارزان رضایی، اهل شهرستان مریوان نیز توسط اداره اطلاعات این شهر بازداشت شده است.

به گفته این مطلع، کارزان رضایی چهارم دی‌ماه ١۴٠٠ بدون ارایه حکم قضایی توسط اداره اطلاعات شهرستان مریوان بازداشت شده و تاکنون از سرنوشت او اطلاعی در دست نیست.

این منبع آگاه با اشاره نگرانی و به بی‌خبری خانواده کارزان رضایی از سرنوشت فرزندشان، افزود: «خانواده کارزان رضایی با این‌که پس از بازداشت فرزندشان، برای اطلاع از سرنوشت او بارها به اداره اطلاعات مریوان مراجعه کرده‌اند اما این نهاد امنیتی تاکنون بازداشت آقای رضایی را رد نکرده است.»

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.