تجمع رزیدنت‌ های دانشگاه علوم‌ پزشکی زنجان/ تداوم اعتصاب کارگران شرکت تراکتوری سازی تبریز

چهارشنبه, 13ام بهمن, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا –   سه شنبه ۱۲ بهمن ماه، تعدادی از رزیدنت‌های دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با برگزاری تجمع اعتراضی در محوطه این دانشگاه خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند. در خبری دیگر، کارگران شرکت تراکتورسازی تبریز که از روز شنبه دست به اعتصاب زده‌اند، کماکان در اعتصاب بسر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا،   سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۰، تعدادی از رزیدنت‌های دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با برگزاری تجمع اعتراضی در محوطه این دانشگاه خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

سمیرا جلالی‌نژاد، دبیر شورای صنفی دست‌یاری و PHD دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان در این خصوص گفت: “تعدادی از رزیدنت‌های این دانشگاه در اعتراض به پرداخت نشدن ۶ میلیون حقوق رزیدنت‌های مجرد و ۸ میلیون حقوق رزیدنت‌های متاهل تجمع کردند”.

وی در رابطه با افزایش ۲۰ درصدی حقوق رزیدنت‌ها، خاطرنشان کرد: “طبق اظهارات وزیر سابق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار بود ۲۰ درصد حقوق رزیدنت‌ها و PHD طی شش ماه گذشته افزایش یابد که در استان زنجان این امر محقق نشد، در حالی که برخی از استان‌ها این افزایش حقوق را اعمال کردند”.

تداوم اعتصاب کارگران تراکتورسازی تبریز

به گزارش ایلنا، کارگران شرکت تراکتورسازی تبریز سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۰، کمان در اعتصاب بسر می‌برند.

کارگران در این خصوص گفتند: “کارفرما در آخرین دور از اعتراض صنفی کارگران که در آبان ماه انجام شد، وعده افزایش حقوق دستمزد و سایر مطالبات صنفی را به کارگران داد اما از آن روز تاکنون بخش عمده‌ای از وعده‌ها عملی نشده است، به همین دلیل ناچار شدیم بار دیگر اعتراض کنیم”.

به گفته کارگران این شرکت قطعه‌سازی؛ خواسته کارگران افزایش حقوق، اجرای طبقه‌بندی مشاغل، تشکیل شورای اسلامی کار، پرداخت حق بهره‌وری، تامین امنیت شغلی و تبدیل ضعیت قراردادها است.

لازم به ذکر است کارگران شرکت تراکتور سازی تبریز از روز شنبه ۹ بهمن ماه، در اعتصاب بسر می‌برند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.