پیمان سلطانی سفیر مرکز دیپلماسی موسیقی شد

یکشنبه, 17ام بهمن, 1400
اندازه قلم متن

 

حکم سفیر مرکز دیپلماسی موسیقی از سوی رئیس SIIF به پیمان سلطانی اهدا شد

دویچوله

مرکز دیپلماسی موسیقی که با رویکرد شناساندن فرهنگ ملل و تلاش برای دوستی و صلح با زبان موسیقی به تازگی آغاز به کار کرده است، پیمان سلطانی، آهنگساز ساکن ایران را به عنوان سفیر این مرکز معرفی کرد.

مرکز دیپلماسی موسیقی با هدف ایجاد راهبردی نو و با کارکرد استقرار دیپلماسی‌های جایگزین به عنوان راهکاری برای “هم‌افزایی و گفتگوی بین‌نسلی و بین‌فرهنگی” در ژانویه ۲۰۲۲ تشکیل شد.

این مرکز به عنوان نهادی غیرانتفاعی و متعهد به اهداف توسعه پایدار ملل متحد و همچنین ادبیات معاهده جهانی سازمان ملل به تازگی، پیمان سلطانی، آهنگساز و رهبر ارکستر را طی حکمی رسمی به عنوان سفیر برگزیده است.

تحقق اهدافی چون بررسی نقش تاریخی موسیقی به عنوان شکلی از دیپلماسی فرهنگی، ترویج استفاده از موسیقی برای انسجام و توسعه اجتماعی، تعریف ابتکارات و پروژه‌های پرچم و محرک توسعه در موضوعات فرامرزی مانند صلح، دوستی و مشارکت مسوولانه، گسترش اصول UN SDGs و مفاهیم مرتبط با توسعه پایدار و تعریف و بسط برنامه‌های تبادل و کارورزی از وظایف سفیر موسیقی است.

پیمان سلطانی متولد ۱۳۴۹ در کرمان است و فعالیت در عرصه موسیقی را از دوران کودکی با آموزش تار و سه تار آغاز کرده است. عمده شهرت او، به واسطه اجراهایی است که به عنوان رهبر ارکستر ملل داشته ‌است.

 
چندی پیش، مجمع سرمایه‌گذاری سوئیسی – ایرانی  SIIF به عنوان انجمن غیرانتفاعی مستقر در ژنو، با شعار “پیشگامی جهانی برای سرمایه‌گذاری مسوولانه”  با همکاری گروه بین المللی توسعه پایدار، مشترکا مرکز دیپلماسی موسیقی را تاسیس کرده‌اند و میزبانی آن را در ژنو و تهران بر عهده دارند.

حکم سفیر مرکز دیپلماسی موسیقی، به تازگی از سوی علی پویا، رئیس SIIF و همچنین مدیرعامل گروه بین المللی توسعه پایدار به پیمان سلطانی اهدا شد.

سلطانی از سال ۱۳۶۶ به تدریس در حوزه‌های نوازندگی، مبانی آهنگسازی، مکتب‌ها و جنبش‌های موسیقی قرن بیستم، شناخت موسیقی و فلسفه موسیقی معاصر پرداخت.

از جمله فعالیت‌های فرهنگی و هنری دیگر پیمان سلطانی، ضبط آثار موسیقی کلاسیک با گروه سازهای مضرابی ایران، مسئولیت اولین صدا خانه موسیقی ایران، عضویت در انجمن منتقدین و پژوهشگران موزه هنرهای معاصر ایران، سرپرستی گروه آهنگسازان معاصر ایران و … است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.