جمهوری اسلامی حکومت اعدام: شیرکو معارفی، زندانی سیاسی کُرد و چهار جوان اهل شادگان اعدام شدند!

دوشنبه, ۱۳ام آبان, ۱۳۹۲
اندازه قلم متن

chahr ahwazi

shirkuh-moarefi

سایت ملیون ایران: در حین تهیه این نوشته خبر رسید که علاوه بر شیرکو معارفی چهار جوان عرب شادگانی غازی عباسی، عبدالرضا امیر خنافره، عبدالامیر مجدمی و جاسم مقدم پناه نیز اعدام شده اند. اعدام”ارمغان” این نظام از ابتدای تاسیسش برای مردم ایران بوده است.

پایه گذار آن آیت الله خمینی متاسف بود که چرا حکومت او “انقلابی” عمل نکرده و روزانه ۷۰۰ نفر را نکشته است. او از انقلاب کشتار را فهمیده بود و اعدام از “ارزش”های رژیمی است که او و یارانش بر ایران حکمفرما نمودند.

آنها کاری که از همه بهتر بلدند تهدید، کشتار، اعدام و شکنجه است. جمهوری اسلامی نظامی متعلق به اعصار گذشته و ناسازگار با جهان امروز است. جز از طریق اعمال زور و کشتار و ترور و وحشت نمیتواند به حیات خود در دنیای امروز ادامه دهد. هرچه وضع این رژیم خودکامه وخیم تر و مخالفت مردم با آن بیشتر باشد، کشتار و زورگوئی آن بیشتر است. در واقع بالاگرفتن شدید اعدامها نشانه گسترش نارضائی های مردم و اوج ترس و وحشت رژیم است. رژیمی که در پی استفاده از تمام امکانات برای ایجاد وحشت و جلوگیری از سقوط خویش است. جمهوری اسلامی سالهاست که  با اعدام مخالفان به نسبت جمعیت همواره در صدر لیست اعدام در جهان قرار گرفته است.

دفاع از حقوقش شهروندان اعم از شهروندان عرب شادگانی و یا شیرکو معارفی دفاع از تفکر و یا راه و روش آنها نیست.  دفاع از حقوق انسانی و شهروندی آنهاست. باشد که همه هموطنان اهمیت این تفاوت را دریابند و ما همگی هر نظر و عقیده ای داریم از حقوق و آزادی های یکدیگر دفاع کنیم.

خبر اعدام شیرکو معارفی

کُردپا: در ادامەی جریان اعدام زندانیان سیاسی کُرد محکوم به اعدام، شیرکو معارفی در زندان مرکزی سقز اعدام شد.

یک منبع مطلع ضمن تائید این خبر به آژانس خبررسانی کُردپا اعلام کرد: “صبح امروز دوشنبه سیزدهم آبان‌ماه سال ١٣٩٢، شیرکو معارفی، زندانی سیاسی کُرد در سالن ملاقات داخل زندان سقز اعدام شد.

خلیل بهرامیان، وکیل مدافع این زندانی سیاسی کرد در تماسی تلفنی به خبرنگار کُردپا گفت: “من تاکنون از این خبر مطلع نشدەام و نمی‌توانم این خبر را تائید کنم.”

وکیل مدافع شیرکو معارفی در ادامه گفت: “پیشتر ما برای وی درخواست “بخشش” نمودە بودیم اما این درخواست از سوی دیوان عالی کشور مورد تائید قرار نگرفتە بود.”

شیرکو معارفی، در تاریخ ٩ آبان‌ماه سال ١٣٨٧ بازداشت و سپس به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کرد اپوزسیون حکومت اسلامی ایران” از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب سقز به اعدام محکوم شد.

حکم اعدام این زندانی سیاسی در دادگاه تجدیدنظر و دیوان عالی کشور تائید شدە بود و علی‌رغم تلاش خلیل بهرامیان و احمد سعیدشیخی، دو وکیل‌مدافع وی، پس از سپری نمودن ۵ سال در زندان، امروز حکم اعدام وی به اجرا درآمد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.