مطهری: دختران موسوی باید بتوانند با رسانه‌ها حرف بزنند

چهارشنبه, ۱۵ام آبان, ۱۳۹۲
اندازه قلم متن

پنج نماینده مجلس درباره اتفاقات رخ داده درمورد دختران موسوی به وزیر اطلاعات تذکر داده‌اند. علی مطهری گفته است: «نمی‌شود برای یک طرف ماجرا حتی سخن‌گفتن با رسانه‌ها ممنوع شود و برای طرف دیگر، همه تریبون‌ها مهیا باشد.»

پنج نماینده مجلس شورای اسلامی درباره عدم شفا‌ف‌سازی در مورد اتفاقات رخ داده برای دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد به وزیر اطلاعات تذکر داده‌اند.

به گزارش روزنامه شرق (چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۲ ) علی مطهری نخستین نماینده‌ای بود که به این مساله معترض شد و اعلام کرد ماجرا را در قالب طرح سوال از وزیر اطلاعات پی‌گیری خواهد کرد.

علاوه بر علی مطهری، مسعود پزشکیان، حسین فتاحی، ایرج حسن‌زاده و غلامرضا تاج‌گردون نمایندگان تهران، تبریز، نقده، گچساران و ارومیه در مورد عدم شفا‌ف‌سازی پیرامون اتفاقاتی که روز عید غدیر برای دختران میرحسین موسوی رخ داد، به‌ وزیر اطلاعات تذکر دادند.

علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی به روزنامه “شرق” گفته است: «دختران آقای موسوی هم باید بتوانند با رسانه‌ها حرف بزنند، مسئولان مربوط هم یا تایید می‌کنند یا تکذیب. موضوع باید برای جامعه روشن شود. نمی‌شود که برای یک طرف ماجرا حتی سخن‌گفتن با رسانه‌ها ممنوع شود – مگر رسانه‌های فیلتر شده که مردم دسترسی ندارند – و آن وقت برای طرف دیگر، همه تریبون‌ها مهیا باشد و مدام اظهارنظر کنند و مردم هم مجبور باشند همان حرف را قبول کنند.»

علی مطهری افزوده است که عدم شکایت فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد به قوه قضاییه دراین‌باره دلیل بر این نیست که شکایتی ندارند.

یادداشت نرگس موسوی

نرگس موسوی، دختر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، در یادداشتی که روز پنجشنبه (۲ آبان / ۲۴ اکتبر) در سایت “کلمه” منتشر شد، از برخورد فیزیکی یک مامور زن با خود و خواهرش خبر داد. علت این اقدام، سرپیچی آنان از کندن لباس‌هایشان برای کنترل بدنی اعلام شده بود.

نرگس موسوی در یادداشت خود نوشته بود: «پس از اتمام ساعت ملاقات به خواسته این زن به خانه امن اطلاعات که کنار منزل پدر و مادرم در پاستور است رفتیم که اطمینان حاصل آید که چیزی از خانه پدر و مادرمان برنداشته و غیر قانونی به خارج از زندان اختر منتقل نکرده باشیم، که با درخواست کثیف و غیرمتعارفی از سوی این زندان‌بان روبرو شدیم.»

یک مقام وزارت اطلاعات بعدا درباره برخورد صورت گرفته بین ماموران وزارت اطلاعات و دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد به ایرنا گفت: «پس از اتمام ملاقات، یکی از دختران ایشان دست به اقدامی خلاف ضابطه و مقررات زد و در واکنش به تذکر مامور مربوطه، نسبت به توهین به وی و همچنین ضرب و شتم او با همکاری دو تن دیگر از منسوبین اقدام نمود.»

این مقام وزارت اطلاعات سخنان فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد درباره این حادثه را تکذیب کرد و ادامه داد: «شماری از رسانه‌های ضدانقلاب و بیگانه، متاثر از فضاسازی خلاف واقع عناصر بدخواه و برخی فرزندان خانم رهنورد، مطالب و مواضعی کذب و ناصواب را دستمایه خبری خود قرار داده و اصل ماجرا را وارونه منعکس کردند.»

همان زمان اردشیر امیرارجمند مشاورعالی میرحسین موسوی در خارج از کشور در گفت‌وگو با دویچه وله اظهارات این مقام وزارت اطلاعات را “فرافکنانه و ادامه‌ برخوردهای کلیشه‌ای سال‌های گذشته” اعلام کرد.

بعد از ملاقات خبرساز روز عید غدیر سه دختر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد ۱۳ آبان اعلام کردند که توانسته‌اند “در فضایی آرام” با پدر و مادرشان دیدار کنند. به گفته آن‌ها، حال موسوی و رهنورد خوب بوده است.
از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.