حمایت رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا از پیوستن اوکراین به اتحادیه

دوشنبه, 9ام اسفند, 1400
اندازه قلم متن

اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا از پیوستن اوکراین “در درازمدت” به اتحادیه اروپا حمایت کرد. او در پاسخ به خبرنگار شبکه یورونیوز گفت: «آنها از ما هستند و ما می‌خواهیم آنها را در اتحادیه داشته باشیم.»

    

 

اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا یکشنبه ۸ اسفند (۲۷ فوریه) در یک نشست خبری از “پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا در درازمدت” حمایت کرد.

فون در لاین که در پاسخ به پرسش خبرنگار شبکه خبری یورونیوز سخن می‌گفت، با اشاره به زمینه‌‌های همکاری بین اتحادیه اروپا و اوکراین تاکید کرد اوکراین در درازمدت بخشی از اتحادیه اروپا است. او افزود: «آنها از ما هستند و ما می‌خواهیم آنها را در اتحادیه داشته باشیم.»

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین نیز یکشنبه شب از تماس تلفنی با فون در لاین خبر داد. زلنسکی در حساب توییتر خود محورهای این گفت‌وگوی تلفنی را تصمیم‌های مشخص برای تقویت توانمندی دفاعی اوکراین، کمک‌های مالی کلان و عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا اعلام کرد.

زلنسکی شنبه ۷ اسفند (۲۶ فوریه) در توییتی برای تصمیم‌گیری هر چه سریع‌تر درباره عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا پافشاری کرده بود. او  نوشت: «این یک لحظه حیاتی است تا یک بار برای همیشه مذاکرات طولانی مدت را به پایان رسانده ودرباره عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا تصمیم‌گیری کنیم.»

 اوکراین مدت‌هاست که برای پیوستن به اتحادیه اروپا در تلاش است. هدف پیوستن به اتحادیه از سال ۲۰۱۹ در قانون اساسی این کشور نیز به ثبت رسیده است.

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.