در سه روز آغاز سفرهای نوروزی، ۱۰۷ نفر در تصادف جاده‌ای جان باختند

شنبه, 28ام اسفند, 1400
اندازه قلم متن

بنا بر اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی ایران در روز شنبه، از روز ۲۴ اسفند و همزمان با شروع سفرهای نوروزی، ۱۰۷ نفر در تصادف جاده‌ای در کشور جان خود را از دست داده‌اند.

تیمور حسینی، جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی، در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اعلام این خبر گفت که در روزهای گذشته دست‌کم شش فقره تصادف با بیش از سه کشته در جاده‌های مختلف کشور رخ داده است.

به گفته آقای حسینی، حجم ترددها در جاده‌های کشور نسبت به مدت مشابه سال پیش ۲۹ درصد افزایش داشته و جاده امام رضا، محور اصفهان – شیراز، آزادراه تهران – قم و تهران – کرج شاهد حجم بالای تردد خودروها بوده است.

بنا بر اعلام جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی، ۸۲ درصد تصادف‌ها در روزهای گذشته به دلیل سرعت و سبقت غیرمجاز، خستگی و خواب‌آلودگی و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه رخ داده است.

با وجود شیوع گسترده کرونا در نوروز ۱۴۰۰ و اعلام برخی محدودیت‌ها، مرکز مدیریت راه‌های کشور پیشتر اعلام کرده بود که از ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ تا ۱۲ فروردین‌ ۱۴۰۰، ۱۲۳ میلیون ‌نفر در کشور در این بازه زمانی سفر کرده‌ بودند.

در همین حال با آن که محدودیت‌های کرونایی برای سفرهای نوروزی در مقایسه با سال گذشته کاهش یافته، به گفته صحبت‌الله رحمانی، معاون امور عتبات سازمان حج و زیارت، مرزهای زمینی شلمچه، مهران و چذابه برای سفر به عراق تا زمان اطلاع رسمی دولت این کشور بسته است.

به گفته آقای رحمانی، یکی از مهم‌ترین دلایل عدم بازگشایی مرزهای ایران و عراق، عدم صدور مجوز از سوی وزارت بهداشت دو کشور است.

در همین حال احمدعلی گودرزی، فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی نیز از تداوم بسته بودن مرز مهران خبر داد و گفت که این مرز تنها به روی «تجار، سرمایه‌گذاران و بازرگانان، طلاب حوزه‌های علوم دینی، دانشجویانی که در دانشگاه‌های ایران مشغول تحصیل هستند و افراد دوتابعیتی، افرادی که دارای نوبت پذیرش در مراکز درمانی ایران و همچنین افرادی که دارای اقامت در ایران بوده با رعایت الزامات بهداشتی باز است».

از سال ۱۳۹۸ به دلیل شیوع کرونا مرزهای زمینی به عراق بسته شد و این شرایط تاکنون ادامه دارد.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.