فرمانده کل سپاه اسرائیل را تهدید به حمله موشکی مجدد کرد

چهارشنبه, 3ام فروردین, 1401
اندازه قلم متن

فرمانده کل سپاه به مناسبت مرگ یک سردار سپاه به اسرائیل هشدار داد که اگر اقدامات این کشور علیه ایران تکرار شود باید بار دیگر در انتظار “ضربات موشکی” باشد. سلامی نگفت این سردار چگونه کشته شد و اقدام اسرائیل کدام بوده است.    

فرمانده کل سپاه پاسداران به مناسبت سالگرد مرگ سردار سرلشکر محمد حسن کوسه‌چی (پارساکیان) اسرائیل و آمریکا را مورد حمله قرار داد. گفته می‌شود سردار سپاه کوسه‌چی که از جمله فرمانده “قرارگاه‌های منطقه‌ای نجف اشرف” بوده، در اسفند ۹۹ کشته شده است.

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه روز چهارشنبه سوم فروردین در سخنانی در دزفول بدون این‌که به علت کشته شدن سردار کوسه‌چی اشاره کند، این فرمانده سپاه را “شهید” خواند و گفت “ما فقط تشییع جنازه و مجلس ترحیم برای شهیدانمان نمی‌گیریم، بلکه انتقام آنها را بلافاصله خواهیم گرفت و این پیام جدی و واقعی است”.

فرمانده سپاه پاسداران افزود که “سردار کوسه‌چی همانند سردار سلیمانی مرد میدان بود”. او بدین گونه تلویحا تأیید کرد که این سردار سپاه در اثر حملات اسرائیل احتمالا در سوریه کشته شده است.

سلامی با تأکید بر “پیام جدی و واقعی” خود به اسرائیل، بدون اشاره به اقدامات اسرائیل علیه جمهوری اسلامی ایران گفت “دست از شرارت بردارند” و “اگر ‌دوباره تکرار ‌شود مجبور به تجربه مجدد حمله موشکی سپاه خواهید بود ‌و باید طعم تلخ ضربات موشک‌ها ‌را تحمل کنید”.

بامداد یکشنبه ۱۳ مارس ۲۰۲۲ (۲۲ اسفند) تعدادی موشک بالستیک ایرانی، اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق، را هدف قرار داد.

گزارش های اولیه از جمله بیانیه وزارت داخله اقلیم کردستان اعلام کردند که این حمله ساختمان جدید کنسولگری آمریکا در اربیل را هدف قرار داده، اما بعدتر خود اقلیم نیز اذعان کرد که محل اصابت موشک‌ها ارتباطی با کنسولگری آمریکا نداشته است.

به گزارش میدل‌ایست نیوز، یک مقام بلندپایه امنیتی ایرانی که نخواسته نامش فاش شود به “عربی پست” گفت که در این حمله نه آمریکایی‌ها، که محل اجتماع اسرائیلی‌ها در منزل یک تاجر کرد هدف قرار گرفته است.

سپاه ایران ظهر همان روز رسما اعلام کرد که “مرکز راهبردی شرارت و توطئه اسرائیل” در اربیل را هدف قرار داده است.

خانه‌ای که هدف این حمله قرار گرفته یک ویلای مجلل در وسط یک باغ بزرگ متعلق به “باز رئوف کریم”، سرمایه‌دار مهم کُرد و مدیر شرکت نفتی “کار” است.

مقام بلندپایه امنیتی ایرانی به “عربی پست” گفت که هدف حمله، منزل این بازرگان کرد است که روابط نزدیکی با مقامات اسرائیلی دارد و می‌افزاید که “این مقامات اسرائیلی تحت عنوان بازرگان آمریکایی در اربیل فعالیت می‌کنند اما در واقع کارمندان موساد هستند”.

در پی این حمله روزنامه “هاآرتص” اسرائیل در گزارشی نوشت که حمله سپاه به اربیل واکنشی بوده است به یک حمله اسرائیل که یک ماه قبل از آن صورت گرفته بود. هاآرتص نوشت که اسرائیل در این حمله خود یک پایگاه نظامی ایران در کرمانشاه را هدف قرار داد که در این حمله صدها پهپاد ایرانی منهدم شده‌اند. به گفته هاآرتص، حمله موشکی ایران به اربیل نیز ظاهراً پاسخی به این حمله اسرائیل بوده است.

به گزارش میدل‌ایست‌نیوز، تلویزیون “المیادین” از رسانه‌های نزدیک به ایران، در همین زمینه خبر داد که حمله موشکی سپاه پاسداران به ساختمانی در اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق، واکنشی به حمله اسرائیل در میانه‌های ماه فوریه به مرکزی نظامی در نزدیکی کرمانشاه بوده است.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.