در سایه فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت ۲ کارگر در ماهشهر

جمعه, 12ام فروردین, 1401
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۱۱ فروردین ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دو کارگر بر اثر آتشسوزی در تاسیسات شرکت کاوشگران ماهشهر واقع در سایت یک منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صداوسیما، روز پنجشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۱، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار دو کارگر بر اثر آتشسوزی در تاسیسات شرکت کاوشگران ماهشهر دچار مصدومیت شدند.

سخنگوی شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اعلام کرد: “در کمتر از یک ساعت ساعت و با محوریت فرماندهی حادثه و با تلاش تیم آتش نشانی و اطفا حریق سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، آتش سوزی تاسیسات شرکت کاوشگران ماهشهر مهار شد”.

ادیبی با اشاره به اینکه در جریان این حادثه که در سطح یک رخ داد، متاسفانه ۲ نفر از نیرو‌های خدوم واحدبهره برداری شرکت کاوشگران ماهشهر دچار سوختگی شدند گفت: “یکی از این مصدومان به دلیل شدت سوختگی به بیمارستان حاجیه نرگس معرفی ماهشهر اعزام شد”.

طی سال گذشته؛ مرگ ۷۸ تن بر اثر حوادث کار در آذربایجان شرقی

به گزارش ایرنا، مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی اعلام کرد: “در ۱۱ ماه سال گذشته ۷۸ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند”.

علی صفایی فرد با بیان اینکه همه این افراد مرد بودند، افزود: “این آمار نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۹ درحدود ۲۹ درصد کاهش یافته است”.

وی ادامه داد: “از این تعداد ۴۱ نفر به علت سقوط از بلندی، ۱۷ نفر براثر اصابت جسم سخت، ۷ نفر براثر برق گرفتگی، ۳ نفر کمبود اکسیژن، یک نفر غرق شدگی، ۸ نفر براثر سوختگی و یک نفر بر اثر حادثه اتومبیل جان خود را از دست دادند”.

صفایی فرد اضافه کرد: “در این مدت تعداد یک هزار و ۳۸۶ نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۹ شمسی، ۱۳ در صد افزایش یافته است که از این تعداد ۴۶ نفر زن و بقیه مرد بودند”.

وی گفت: “در بهمن ماه سال گذشته ۴ نفر به علت حادثه کاری فوت و ۱۰۷ نفر نیز به علت مصدومیت حوادث کاری به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند”.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.