مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

دوشنبه, 15ام فروردین, 1401
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۱۴ فروردین‌ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای کرمان و شریف آباد حین انجام کار دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۲ کارگر جان خود را از دست داده و یک تن دیگر مصدوم شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایسنا، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، از سقوط یک کارگر ساختمانی از طبقۀ چهارم ساختمان در حال ساخت خبر داد.

رضا میرزایی در تشریح این خبر گفت: طی تماس تلفنی با سامانه ١٢۵ در ساعت ١١:۵٨ دقیقه، امروز ١۴ فروردین‌ماه، از این حادثه آگاه شدیم.

وی با بیان اینکه این حادثه در خیابان «مالک اشتر شمالی» رخ داد، گفت: پس از اعلام وقوع حادثه، بلافاصله تیم تخصصی نجات این سازمان با استفاده از خودروی امداد و نجات ویژه نجات از ارتفاع، در محل حادثه حضور یافتند و امدادرسانی به فرد حادثه‌دیده را آغاز کردند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری افزود: مصدوم که اهل کشور افغانستان است از طبقه چهارم به طبقه دوم سقوط کرده بود که توسط نجاتگران سازمان آتش‌نشانی به پایین منتقل شد.

میرزایی از انتقال فرد حادثه‌دیده به بیمارستان خبر داد.

مرگ دو کارگر در شریف آباد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، روز یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۱،  ریزش انباری چاه قدیمی، داخل یک چاه در حال حفر در شهر شریف آباد پاکدشت جان دو مقنی را گرفت.

رئیس آتشنشانی پاکدشت گفت: ساعت ۱۰ صبح روز گذشته این حادثه از سوی آتشنشانی عباس آباد به سازمان آتشنشانی پاکدشت اعلام شد.

احمد تاجیک افزود: بلافاصله امداد و نجات گروه C خاتون آباد در محل حاضر و با تلاش فراوان دو فرد گرفتار شده در زیر خروار‌ها خاک را خارج کردند.

وی گفـت: این عملیات حدود ۲ و نیم ساعت به طول انجامید، اما متاسفانه افراد خارج شده در دم جان باخته بودند و هیچ علائم حیاتی نداشتند.

وی افزود: اجساد قربانیان این حادثه که از اتباع کشور افغانستان بودند به عوامل انتظامی در محل حادثه تحویل شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.