معوقات مزدی کارگران شهرداری اندیمشک

پنجشنبه, 18ام فروردین, 1401
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – کارگران شهرداری اندیمشک از معوقات مزدی ۶ ماهه و عدم پرداخت حق بیمه خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران شهرداری اندیمشک از عدم دریافت حقوق و مزایای خود گلایه مندند.

این کارگران گفتند: جدا از بی‌توجهی شهرداری در پرداخت به موقع حقوق کارگران، آنچه طی چند سال گذشته باعث نارضایتی کارگران این شهرداری شده است، استخدام بی‌ضابطه و رعایت نشدن قوانین استخدامی از سوی شهرداری است که امیدواریم در سال جدید اصلاح شود.

آن‌ها با بیان اینکه مطالبات مزدی ما کارگران هشت ماه بود که شهردار با تامین منابع مالی یک ماه آن را به همراه عیدی قبل از سال جدید پرداخت کرد و بعد از ایام تعطیلات نیز یک ماه دیگر از مطالباتمان پرداخت شد، در ادامه گفتند: مشکل شهرداری اندیمشک نیروی کار مازاد آن است که متاسفانه شهرداری که توانایی پرداخت حقوق کارگران را ندارد در هر دوره، تعدادی نیروی کار جدید با سفارش برخی افراد در پست‌های مختلف جذب می‌کند.

این کارگران با بیان اینکه در مجموعه شهرداری اندیمشک با حدودا ۷۰۰ کارگر مشغول کارند که تقریبا نیمی از این کارگران نیروی مازاد هستند، گفتند: زیبنده شهرداری نیست که در مقابل فرمایشات نامعقول برخی افراد در برخی نهادهای دولتی و غیردولتی برای استخدام آشناهای خود پاسخ مثبت دهد.

آن‌ها افزودند: متاسفانه نظارتی روی برخی رفتارهای مسئولان شهری و غیر شهری نیست و برخی از کسانی که برای مدیریت شهر در ادوار گذشته انتخاب شده‌اند صلاحیت لازم را برای مدیریت شهر نداشته‌اند.

این کارگران در تشریح معوقات مزدی خود گفتند: در حال حاضر کارگران شهرداری اندیمشک حقوق ماه‌های مهر، آبان، آذر، دی، بهمن و اسفند ماه سال ۱۴۰۰ خود را به صورت کامل دریافت نکرده‌اند، همینطورحق بیمه کارگران چندین ماه به تاخیر افتاده است.

آن‌ها در ادامه گفتند: از مجموع کارگران شاغل در شهرداری حدود ۱۵۰ نفر به عنوان مامور از سایر ارگانهای دولتی جذب شهرداری شده‌اند که در میان آنها شماری افراد دیده می‌شوند که هیچ وقت سر کار خود حاضر نمی‌شوند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.