موسوی لارگانی: راز انفجار قیمت‌ها چیست؟/ قرار است با رانت و فشار، آب زاینده رود به یغما برده شود

یکشنبه, 21ام فروردین, 1401
اندازه قلم متن

مردم با گرانی غیرقابل تحمل به شدت تحت فشار هستند

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که راز انفجار قیمت ها چیست؟ گفت: مردم شب عید سختی را سپری کردند و اکنون نیز در ماه مبارک رمضان با گرانی غیرقابل تحمل مواد غذایی به شدت تحت فشار هستند.
 
آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در جلسه علنی امروز (یکشنبه)مجلس در تذکری شفاهی گفت: راه اندازی پروژه بن- بروجن تصمیمی غیرعقلانی، غیرشرعی و غیرقانونی است، براساس کدام عقلی آب را از حوزه فقیر زاینده رود به حوزه غنی کارون منتقل می کنید؟ این تصمیمات مدیران باید در گینس ثبت شود.

وی ادامه داد: پروژه بن- بروجن پروژه ای است به نام آب آشامیدنی مردم محروم چهارمحال و بختیاری ولی به کام فولاد چهارمحال، فولاد سفیددشت، سیمان شهرکرد و شهرک صنعتی؛ در مسیر خط لوله نیز خلاف مصوبه شورای عالی آب و با رانت و فشار عده‌ای معدود با جار و جنجال، ۵۰ میلیون مترمکعب از زاینده رود اصفهان قرار است به یغما برده شود. لازم است که هر چه سریعتر این پروژه فسخ شود تا اسیر خشم مردم اصفهان نشوید.

این عضو کیمسیون اقتصادی مجلس در تذکر دیگری گفت: حدود ۸ ماه از رفتن حسن روحانی و دولتش می گذرد، اما درد گرانی هنوز درمان نشده است، مردم شب عید سختی را سپری کردند، اکنون نیز در ماه مبارک رمضان با گرانی غیرقابل تحمل مواد غذایی به شدت تحت فشار هستند.

موسوی لارگانی در پایان گفت: وزیر جهاد کشاورزی به همراه سازمان حمایت وزارت صمت نیز نقش تماشاچی بازار را به خوبی ایفا می کنند، مقادیر تولید گوشت، تخم مرغ و شیر نسبت به سال گذشته رشد کرده و اتفاق جدیدی هم در رشد جمعیت صورت نگرفته است، همچنین مصرف نیز به دلیل گرانی ها کاهش یافته، اقتصاددانان دولت به این سوال پاسخ دهند که راز انفجار قیمت ها چیست؟

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.