اینترنت در ایران گران‌تر شد، کیفیتش بدتر‌؛ آیا صیانت در حال اجراست؟

سه شنبه, 30ام فروردین, 1401
اندازه قلم متن

اینترنت در ایران

اینترنت در ایران

معاون وزیر ارتباطات افزایش ۶۰ درصدی تعرفه اینترنت را تایید کرد. صادق عباسی شاهکوه در گفتگو با رادیوی دولتی ایران گفت: پارسال به دلایل منع قانونی نتوانستیم نرخ تعرفه‌های اینترنت را افزایش دهیم، اما امسال با کمک مجلس و دولت و در پی درخواست اپراتورها هزینه بسته‌های اینترنتی تلفن همراه و اینترنت های خانگی را به صورت قانونی تا ۶۰ درصد اضافه کردیم.

فعالان فضای مجازی در پی این افزایش قیمت، از کاهش کیفیت و کندی سرعت اینترنت در ایران خبر می دهند.

این در حالیست که وزیر ارتباطات دولت رئیسی، چندی پیش گفته بود:« تا اپراتورها کیفیت خدماتشان را افزایش ندهند، اجازه افزایش قیمت به آنها نمی‌دهیم.»

زارع پور که وعده ارائه بسته اینترنتی رایگان به اقشار آسیب‌پذیر در صورت افزایش قیمت ها را داده بود حالا می‌گوید این طرح در حال بررسی است.

کاربران فضای مجازی افزایش قیمت و کاهش سرعت را مقدمه‌ای بر اجرای بی سر و صدای طرح موسوم به«صیانت از حقوق کاربران» می‌دانند، طرحی که هیچکس آن را گردن نمی‌گیرد .

مجلس، ابتدای هفته اعلام کرد قالیباف ؛‌این طرح را برای بررسی بیشتر و تصمیم‌گیری به شورای عالی فضای مجازی ارسال کرده است، اما دبیر این شورا که زیر نظر رئیس جمهور کار می‌کند روز دوشنبه گفت:« طرح صیانت به شورای عالی فضای مجازی ارجاع نشده است.»

استفاده از اینترنت با کیفیت و ارزان و حتی استفاده رایگان اقشار ضعیف از این خدمات، از شعارهای اصلی ابراهیم رییسی در دوران فعالیتهای انتخاباتی بود، اما رهبر جمهوری اسلامی همواره بر کنترل فضای مجازی و بومی سازی اینترنت تاکید داشته است.

از: صدای آمریکا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.