همسر، فرزند و داماد قالیباف ۲ آپارتمان گران قیمت (۴۰ میلیاردی) در استانبول خریدند

جمعه, 2ام اردیبهشت, 1401
اندازه قلم متن

miresmal_042122.jpgامیرحسین میراسماعیلی، – از خبرنگاران منتقد نظام و ساکن استانبول، روز گذشته در توئیتر هدف اصلی سفر خانواده محمدباقر قالیباف به ترکیه را خریداری ۲ واحد آپارتمان در این کشور اعلام کرد.

امیرحسین میراسماعیلی در توئیتر نوشت:

اطلاع دقیق پیدا کردم که همسر، فرزند و داماد محمدباقر قالیباف در سفر به استانبول ۲ واحد آپارتمان به مبلغ ۴۰ میلیارد تومن در مجتمع لوکس «اسکای‌لند» در محله ماسلاک خریدن. اسکای‌لند که روبروی جنگل‌های بلگراد و کنار ورزشگاه گالاتاسرایه، جزو گرون‌ترین مجتمع‌های استانبوله.
 
 
 
 
 
 
6565.jpg

او همچنین نوشته که استانبول به پاتوق ثابت فرزندان مدیران نظام تبدیل شده. اگر زمانی مهمانی‌های خود را در شمال تهران یا خزرشهر برگزار می‌کردند، حالا هر آخر هفته اینجا در استانبول هستند و مشروبات گران‌قیمت را بغل دختران روسی و اوکراینی می‌خورند. در بازگشت هم برای حاج‌آقا تسبیح و باقلوا سوغاتی می‌برند

کیهان لندن – شناسایی همسر، دختر و داماد محمدباقر قالیباف رئیس مجلس «انقلابی» در هواپیمایی از استانبول به مقصد ایران دو روز پیش در فضای مجازی دست به دست شد. سفر این خانواده زمانی اهمیت پیدا کرد که به گفته شاهدان، آن‌ها هنگام تحویل وسایلی که ظاهرا برای سیسمونی نوه رئیس مجلس خریداری شده بود؛ گرفتار مسئله اضافه بار شدند و مشکل‌شان اندکی بعد با پارتی‌بازی حل شد.

هنوز خوانندگان این مطلب در سقم و صحت ماجرا تردید داشتند که الیاس یکی از پسران قالیباف در اینستاگرام خود به بهانه ابراز نارضایتی پدر از این سفر خانوادگی در شرایط اقتصادی فعلی، ماجرا را تایید کرد. اگر چه او گفته بود این سفر برای خرید سیسمونی نبوده اما وحید اشتری، فعال توئیتری که اولین‌بار موضوع سفر را در فضای مجازی مطرح کرده بود؛ در توئیتر خود نوشت: «اگر کالسکه و تخت تاشو و چمدان کودک و الباقی لوازم سیسمونی نبوده است با آن وزن و حجم بار چه چیزی از ترکیه می‌آوردند؟»

گستره این موضوع در فضای مجازی، برخی رسانه‌ها و افراد همسو با نظام را ناچار کرد تا برای تطهیر این امر واکنش نشان دهند. خبرگزاری فارس با تکذیب خرید سیسمونی برای نوه قالیباف، قصه اضافه‌بار را دروغ خواند و در واکنشی جدیدتر مدعی شد که رسانه‌های «معاند» با یک جریان‌سازی همراه با غرض‌ورزی، قصد تخریب رئیس مجلس شورای اسلامی را دارند.

👈مطالب بیشتر در کیهان لندن

به تازگی نیز خبری مبنی بر استعفای محمدباقر قالیباف به نقل از خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اینترنت منتشر شد که البته پس از اندکی توسط این رسانه‌ تکذیب گشت. اساسا در قاموس مقامات و حلقه‌های مافیایی جمهوری اسلامی نیست که به دلیل اشتباه و خطا و فساد و… استعفاء بدهند!

0001.jpg

خبر آنلاین هم با اشاره به عذرخواهی پسر محمدباقر قالیباف، در مورد رئیس مجلس اسلامی نوشت: «یا آدم بدشانسی است یا جریانی از داخل کشور قصد دارد او را تخریب کند، چرا که سفرهای خارجی و خرید محصولات فرنگی برای همه مقامات جمهوری اسلامی و خانواده‌هایشان امری عادی و متداول است با این تفاوت که سفرها و خوشگذرانی سایر مسئولان و منسوبان‌شان تا کنون از چشم مردم و رسانه‌ها دور مانده‌است.» به این ترتیب این خبرگزاری‌ها هم تأیید کرد که با وجود فشار سنگین اقتصادی بر مردم که ناشی از سیاست‌‌های همین مقامات است، خودشان مانند «امری عادی و متداول» به سفر و خوشگذرانی و خرید مشغولند.

پس از این جنجال‌ها محمود رضوی، مشاور و همشهری محمدباقر قالیباف که اهالی سینما او را در مقام تهیه‌کننده می‌شناسند، در صفحه توئیتر خود، افشای ماجرای سفر خانواده محمدباقر قالیباف به ترکیه را پروژه‌ای امنیتی با هدف تخریب و حذف رقبای سیاسی، توصیف کرد. او بیان کرد هیچکس از بارداری دختر قالیباف مطلع نبوده و بجز کنترل اطلاعاتی، هیچ روشی برای کشف این موضوع به شیوه‌های دیگر وجود نداشته است.

صحبتی که حالا کاربران فضای مجازی را نگران کرده مبادا مقامات، برای تغییر صورت مسئله سراغ کارمندان هواپیمایی بروند! اگرچه هنوز چهره‌های سرشناسی که معمولا در این موارد نظراتی را مطرح می‌کنند، واکنش خاصی نداشته‌اند اما کنشگران در فضای مجازی در پی مقابله با فضای دروغین ساخته شده توسط رسانه‌های حکومتی هستند.

وحید اشتری در تازه‌ترین توئیت خود نوشته است: «خیلی دنبال کردم ببینم نقد سیسمونی خریدن خانواده آقای قالیباف از ترکیه را طبق معمول چه جوری به حاج قاسم وصل می‌کنند. واقعا چیزی به ذهنم نرسید که کالسکه و پستونک ترک را بشود پشت مقدسات قایم کرد. بالاخره آقازاده حجت الاسلام پناهیان قفل این مرحله را هم باز کرد. علی برکت الله».

او این توئیت را در واکنش به نوشته حجت الاسلام پناهیان منتشر کرد که مدعی شده: «به نظر من اگر همین سر نخ را دنبال کنید می‌توانید بفهمید کی لو داده که حاج قاسم تو کدام پرواز بوده!»

در شرایطی که حامیان قالیباف در صفحه‌های مجازی خود برای منتقدان رجزخوانی می‌کنند، معلمان و سایر فرهنگیان سراسر کشور در تجمعات گسترده اعتراضی خود که روز اول اردیبهشت برای دست یافتن به حقوق مسلم این صنف برگزار شد، شعار می‌دادند: «یه سیسمونی کم بشه، مشکل ما حل می‌شه.»

افکار عمومی در شبکه‌های اجتماعی پرسش‌های متعددی را در این ارتباط مطرح می‌کنند. برخی می‌پرسند، خانواده قالیباف در ماه رمضان چرا به مسافرت رفته‌ و مگر روزه نبوده‌اند؟! شماری نیز می‌گویند، چطور در حالی‌ که حکومت مردم را به فرزندآوری تشویق می‌کند، دختر قالیباف پس از حداقل ۷ سال ازدواج، تازه فرزند برای نظام آورده است!

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.