قمار علی خامنه ای و رونمایی احتمالی از بمب اتمی اسلامی

پنجشنبه, 8ام اردیبهشت, 1401
اندازه قلم متن

 

roostaee_042722.jpgفرزانه روستایی – آنتونی بلیکن وزیر خارجه آمریکا و نیز سخنگوی کاخ سفید اعلام کردند که زمان گریز ایران برای ساخت بمب اتمی به چند هقته، یعنی کمتر از یک ماه کاش یافته است.

 
از آنجا که آژانس حدود یک سال و نیم است که دیکر به محتویات دوربین ها دسترسی ندارد و مراکز غنی سازی ایران و نیز مراکز ساخت سانتریفوژ بدون نظارت بین المللی است می شود گفت که اگر جمهوری اسلامی طی یک سال و نیم اخیر غنی سازی می کرده است پس در حال حاضر باید به مواد لارم برای ساخت یک تا چهار بمب را در دسترسی داشته باشد.
 
همزمان علی خامنه ای اعلام کرد که جنگ اکراین دنیا را تغییر خواهد داد و ما به سخت افزار و نرم افزارهای جدیدی احتیاج دا ریم. در میانه اختلاف لاینحل بین ایران و آمریکا و نیز اختلاف ایران و آژانس تنها نکته ای که می شود از صحبت های خامنه ای استخراج کرد این است که نظام حاکم بر ایران از مذاکرات وین و برداشته شدن تحریم ها نا امید شده و تصمیم گرفته است تا شاید با یک هماهنگی احتمالی استراتژیک با روسیه ، از یک گام جدی پرده برداری کند که یا آزمایش هسته ای کوچک و کنترل شده است یا اینکه قرار است کار را به اتمام برسانند.
 
دنیا روزها و هفته های دشواری را با جنگ اکراین می گذراند. پیش بینی آینده هر روز دشوار تر می شود، اما پیش بینی اینکه آیا جمهوری اسلامی در این بلبشوی بین المللی می تواند پروژه آرزوها و رویایهای آسمانی خود را محقق کند امر بس دشواری است. اگر دولت اسراییل هم سکوت کند حداقل باید با دقت تحولات را زیر نظر داشت تا هیچ بخشی از نظر خارج نشود.
 
این لایو در کانال یوتیوب Farzaneh Roostaee/ we save IRAN به بررسی این می پردازد که آیا نظام از بمب اتمی اسلامی خود پرده برداری می کند یا نه؟
 
 
از: گویا

به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.