سرقت کابل‌های برق در سیستان و بلوچستان منجر به درگیری و کشته شدن ۶ نفر شد

شنبه, 10ام اردیبهشت, 1401
اندازه قلم متن

عکس آرشیوی است

عکس آرشیوی است

یک مقام محلی در سیستان و بلوچستان گفته است درگیری دو طایفه که به دلیل سرقت کابل‌های برق یک روستا رخ داده، باعث کشته شدن ۶ نفر و مجروح شدن سه نفر دیگر شده است.

به گفته خدابخش فقیرشاهی، معاون فرماندار دلگان، صبح روز جمعه ۹ اردیبهشت، چند سارق مسلح قصد سرقت کابل‌های برق یک روستا را داشته‌اند که با اهالی روستا درگیر شده و دو نفر کشته و دو نفر هم زخمی‌ شده‌اند. ادامه درگیری که بین اعضای دو طایفه بوده، سبب کشته شدن ۴ نفر و زخمی شدن یک نفر دیگر می‌شود.

در سال‌های اخیر گزارش‌های متعددی از سرقت میلیاردها تومان کابل برق، تابلوی ایمنی و گاردریل و کابل مخابرات در شهرهای مختلف ایران منتشر شده است. افزایش این نوع سرقت‌ها همزمان با افزایش فشارهای اقتصادی بر مردم است.

مقام‌های پلیس ایران با اشاره که در ماه‌های گذشته بیش از «۵۰ درصد» بازداشت‌شدگان در حوزه سرقت برای بار اول مرتکب جرم شده‌اند، چنین آماری را متاثر از شرایط جامعه توصیف کرده‌اند.​

علاوه بر این، سرقت تجهیزات شهری و جاده‌ای در چند سال‌ گذشته افزایش یافته است. بر اساس گزارش رسانه‌های داخلی، سرقت‌های خُرد توسط افراد فقیر یا معتادان و در موارد کلان با همکاری مسئولان و پیمانکاران و به صورت «سازمان‌دهی‌شده» انجام می‌شود.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.